Haaland zapytany o najlepszego piłkarza świata. Nie miał żadnych wątpliwości

Gwiazdor Borussii Dortmund Erling Haaland wypowiedział się na temat najlepszych piłkarzy na świecie. Norweg wskazał, że numerem jeden jest w tej chwili Robert Lewandowski, za plecami którego napastnik BVB umieścił Leo Messiego i Karima Benzemę.

Ostatni plebiscyt Złotej Piłki odbił się szerokim echem. Wyróżnienie to trafiło w ręce Leo Messiego, jednak wielu ekspertów uważało, że znacznie bardziej na nagrodę zasłużył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ma za sobą znakomity 2021 rok, w którym strzelił aż 69 goli w 59 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Andrij SzewczenkoOstrzeżenie dla Szewczenki przed reprezentacją Polski. "Nie wierzę"

Haaland uznaje Lewandowskiego za najlepszego piłkarza świata

Nagrodę po raz siódmy w swojej karierze otrzymał Argentyńczyk, którego dokonania indywidualne teoretycznie mogą się wydawać mniej imponujące. Messi w ciągu roku strzelił 34 gole na poziomie klubowym, ale sięgnął z reprezentacją po Copa America, co miało przesądzić o Złotej Piłce właśnie dla niego.

Innego zdania jest Erling Haaland, który w rozmowie z ESPN został poproszony o wymienienie trzech najlepszych piłkarzy na świecie. Pomimo bezpośredniej rywalizacji o miano najskuteczniejszego napastnika w Bundeslidze z Robertem Lewandowskim, Norweg postawił właśnie na Polaka. A następnie - na Messiego i Karima Benzemę.

Haaland opowiedział, jak według niego powinien zakończyć się plebiscyt Złotej Piłki. - Powinniśmy brać pod uwagę ostatni rok, prawda? Myślę, że trzeba powiedzieć, że Lewandowski jest numerem jeden. Benzema i Messi też byli niesamowici, ale umieściłbym ich na dwóch kolejnych miejscach - powiedział.

Kapitan reprezentacji Polski był również głównym kandydatem do zdobycia nagrody w 2020 roku. Wówczas jednak plebiscyt został odwołany z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Decyzja organizatorów gali również wywołała mnóstwo kontrowersji.

Krzysztof Piątek (w środku) podczas meczu eliminacji mistrzostw świata Polska - WegryLegendarny trener kolejnym kandydatem na selekcjonera. Papiery już u Kuleszy

Do nagrody dla Lewandowskiego odniósł się również sam Leo Messi podczas odbierania statuetki. - To był prawdziwy zaszczyt konkurować z Robertem Lewandowskim. Wszyscy wiedzą i zgadzają się, że byłeś najlepszy w ubiegłym roku. Myślę, że France Football powinno Ci przyznać Złotą Piłkę za 2020 rok. Zasługujesz na to i powinieneś mieć ją w domu - skomentował Argentyńczyk.

Więcej o: