Oficjalnie: Karol Świderski zmienił klub. Zarobi dużo więcej

Po trzech latach spędzonych w PAOK-u Saloniki, Karol Świderski, napastnik reprezentacji Polski zdecydował się na przeprowadzkę za ocean. Od nowego sezonu MLS 25-letni napastnik będzie reprezentował barwy pierwszoligowego klubu Charlotte FC.

O potencjalnych transferze Karola Świderskiego mówiło się już od kilku miesięcy. Początkowo w jego kontekście najczęściej wymieniano kluby z Serie A. Ostatecznie jednak 25-latek zdecydował się na transfer do amerykańskiej MLS.

Zobacz wideo W co gra Kulesza? Na nowego selekcjonera reprezentacji Polski czekamy ponad miesiąc

Karol Świderski zagra w MLS

Debiutująca w MLS drużyna Charlotte FC za pośrednictwem swojej strony internetowej ogłosiła transfer Karola Świderskiego. Klub zapłacił za reprezentanta Polski około pięć milionów euro, a jego zarobki mają się kształtować na poziomie ponad miliona euro rocznie. To ponad dwa razy więcej niż płacili mu w Grecji, gdzie jego pensja miała wynosić około pół miliona euro.

Reprezentant Polski podpisał trzyletni kontrakt.

Karol Świderski jest szóstym Polakiem, który w nowym sezonie będzie występował w MLS. Oprócz Jana Sobocińskiego, który również jest graczem Charlotte FC za oceanem występują również Adam Buksa (New England Revolution), Patryk Klimala (New York Red Bulls), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) i Kacper Przybyłko (Chicago Fire).

Przed ostatnie trzy lata Karol Świderski reprezentował barwy PAOK-u Saloniki. Dla greckiego klubu rozegrał łącznie 134 mecze, w których strzelił 35 goli i zanotował 14 asyst. Przed transferem do Grecji 25-latek występował w Jagiellonii Białystok.

Więcej o: