Jest porozumienie. Christian Eriksen znalazł nowy klub. Czekamy już tylko na podpisy

Świetne wieści w sprawie Christiana Eriksena. Angielskie media donoszą, że Duńczyk jest coraz bliżej podpisania kontraktu i powrotu do Premier League.

Te sceny długo pozostaną w pamięci kibiców na całym świecie. Christian Eriksen w meczu Dania - Finlandia na mistrzostwach Europy 2020 niespodziewanie upadł na murawę, a jego serce przestało bić. Piłkarz nieruchomo leżał na murawie, gdy koledzy z drużyny zasłaniali go przed kamerami. Ostatecznie dzięki szybkiej reakcji medyków udało się uratować jego życie.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

Eriksen lada dzień wróci do Premier League

Przez długi czas niejasne było, jak potoczy się dalsza kariera zawodnika. Lekarze podjęli decyzję, że piłkarz może ją kontynuować, ale tylko z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem serca. Na to jednak nie zezwala prawo we Włoszech, a piłkarz był związany kontraktem z Interem Mediolan. Piłkarz może kontynuować karierę np. w Anglii, Holandii, Danii czy Belgii, gdzie zezwalają na to przepisy.

Wojciech KowalczykKowalczyk sprawdził stan konta i wypalił: "Nawet fajny ten nowy ład". A to pomyłka

Eriksen w ostatnich dniach trenował z Odense. Kilka dni temu "The Athletic" donosiło, że Christian Eriksen może wrócić do Anglii. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy rozmawiali z nim prezesi beniaminka Premier League — Brentford. Zaoferowali Duńczykowi półroczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny rok. Teraz okazuje się, że sprawa poszła nawet o krok dalej.

"Mirror" donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brentford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Chociaż władze klubu nie chcą się z tym spieszyć. Najpierw Eriksen ma przejść dokładne badania. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby grał z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem serca, ale w klubie chcą być pewni, że nie ma żadnych innych przeciwskazań. 

"W piątek Eriksen wziął udział w pełnym meczu treningowym z Ajaksem, a piłkarze Ten Haga mieli być zszokowani poziomem jego sprawności i techniki" - czytamy w artykule "Mirror". 29-latek postawił sobie jasny cel. Pragnie znaleźć się w reprezentacji Danii na mundial w Katarze. Twierdzi, że do pełni formy jest w stanie wrócić w ciągu miesiąca. Wybór Brentford nie jest przypadkowy, bo menadżerem klubu jest Duńczyk Thomas Frank. Eriksen ma nadzieję, że to pomoże mu w drodze do składu na mistrzostwa świata

Więcej o: