Zaskakujący transfer reprezentanta Polski stał się faktem! Wielkie pieniądze

Karol Świderski zmienia klub. Reprezentant Polski zagra teraz w Charlotte FC. Jego transfer opiewa na 5 mln euro. Informację potwierdził agent piłkarza w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Karol Świderski przeszedł do PAOK-u w styczniu 2019 roku za 2 mln euro z Jagiellonii Białystok. W tym czasie rozegrał 134 spotkania w greckim klubie (chociaż średnio przebywał na boisku przez ok. 50 minut), strzelając 35 goli i zaliczając 14 asyst. Dodatkowo w el. MŚ 2022 zaczął odgrywać ważniejszą rolę w reprezentacji Polski: grał w dziewięciu meczach eliminacyjnych, strzelając łącznie pięć goli (w tym jedynego w bardzo ważnym wyjazdowym spotkaniu z Albanią) i rozegrał trzy mecze na Euro 2020 (łącznie rozegrał w kadrze 14 meczów, strzelił sześć goli). To wszystko zaowocowało transferem poza Europę.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

Oficjalnie: Karol Świderski zmienia klub za 5 mln euro

Po Świderskiego zgłosiło się Charlotte FC. Klub z MLS zaoferowało PAOK-owi 5 mln euro, a więc o trzy miliony więcej, niż Grecy wyłożyli za niego. I transakcja została już potwierdzona przez agenta piłkarza "Przeglądzie Sportowym".

FIFA wprowadza rewolucyjne zmiany ws. wypożyczeń piłkarzy! Angielski klub musi zmienić politykęFIFA wprowadza rewolucyjne zmiany ws. wypożyczeń piłkarzy! Angielski klub musi zmienić politykę

- Jedynie na to czekaliśmy. Warunki indywidualnego kontraktu Karola z Charlotte, przede wszystkim finansowe, były już przeze mnie wynegocjowane - powiedział Mariusz Piekarski.

 - Karol swoimi golami i asystami dał wiele radości kibicom PAOK i jego właścicielowi. Okazał się świetnym ambasadorem polskich piłkarzy w Grecji. Teraz pora, by został "ambasadorem" Polski w USA. Jestem pewien, że znakomicie sobie poradzi - zapewnił.

 Charlotte FC w nadchodzącym sezonie zadebiutuje w rozgrywkach MLS (a konkretniej 26 lutego z DC United), a wcześniej pozyskał Jana Sobocińskiego z ŁKS-u Łódź.

24-letni Świderski w tym sezonie rozegrał 16 meczów w greckiej Superlidze, strzelił cztery gole i zaliczył asystę - ale przebywał na boisku przez zaledwie 743 minuty, w większości wypadków wchodząc z ławki rezerwowych. 

Więcej o: