Hiszpanie zachwyceni zachowaniem Messiego w stosunku do Lewandowskiego

"Zachowanie Leo Messiego? Był to serdeczny i po prostu ludzki gest w kierunku Roberta Lewandowskiego" - czytamy w hiszpańskim dzienniku "Marca".

Dwa największe piłkarskie plebiscyty to FIFA The Best oraz "Złota Piłka" organizowana przez "France Football". Robert Lewandowski nie ma zbyt dobrych skojarzeń z tym drugim plebiscytem. W 2020 roku francuscy dziennikarze zrezygnowali z przyznawania nagrody ze względu na fakt, że sezon został przerwany przez pandemię. A był to przecież rok Lewandowskiego, który zwyciężył w każdych rozgrywkach, w których brał udział, a w dodatku kończył je z tytułem dla najlepszego strzelca. W 2021 roku "Złota Piłka" została przyznana, jednak dziennikarze wybrali Leo Messiego, który z Argentyną wygrał turniej Copa America. Lewandowski może się za to pochwalić dwoma z rzędu wygranymi w plebiscycie FIFA The Best

Zobacz wideo Polaków może czekać piekło w Moskwie. "Potrzebni eksperci od spraw międzynarodowych" [Sport.pl LIVE #5]

Hiszpańska prasa docenia bardziej plebiscyt organizowany przez FIFA. "Dominacja Lewandowskiego w ostatnich dwóch latach znalazła odzwierciedlenie w głosowaniu FIFA. A to plebiscyt, który charakteryzuje się tym, że jest najbardziej demokratyczny ze wszystkich" - czytamy w dzienniku "AS". Z kolej "Marca" docenia postawę Leo Messiego.

Copa America. Paragwaj - Brazylia 1:1 (4:3 w rzutach karnych)Robinho został skazany na dziewięć lat więzienia. Definitywnie

Messi doceniony. "Choć wiedział, że to Lewandowski wygrał"

Lewandowski udał się na galę, by osobiście odebrać statuetkę. Polak pojawił na imprezie, bo już wcześniej dostał informację, że to właśnie on będzie triumfatorem. A Messi, choć wiedział, że nie wygra, to i tak pojawił się na gali. Tyle że za pomocą łączenia internetowego. Ten gest i tak został doceniony.

"Siedział z iPadem w ręku przez godzinę, choć wiedział, że to Lewandowski będzie triumfował" - zachwyca się "Marca". "Był to serdeczny i po prostu ludzki gest w kierunku Roberta, którego pochwalił już podczas gali 'France Football', gdy dodawał mu otuchy" - czytamy.

Zachowanie Messiego warto pochwalić, bo z reguły bywa tak, że jeśli dana gwiazda już wie, że nie wygra plebiscytu, to na gali się w ogóle nie pojawia. Albo pojawia się - jak np. Cristiano Ronaldo - by odebrać trofeum, które zostało wymyślone tylko po to, by dopieścić gwiazdora, który nie wygra w danym roku głównej nagrody.

Lewandowski w FIFA The Best zdecydowanie pokonał Messiego

W głosowaniu FIFA The Best brali udział trenerzy i kapitanowie reprezentacji narodowych, a także dziennikarze oraz internauci. Dzięki ich decyzji Polak wyprzedził Leo Messiego i Mohameda Salaha.  

Karol Świderski w trakcie przerwanego wywiadu dla TVP SportKarol Świderski zmienia klub. Zaskakujący ruch za 5 mln euro

Okazuje się, że Lewandowski okazał się najlepszy, biorąc pod uwagę głosy oddane przez kapitanów kadr (535 punktów), selekcjonerów (505) oraz dziennikarzy (589), mając ogromną przewagę nad rywalami - Messi dostał kolejno 254, 344 i 409 punktów, za to Salah 271, 176 i 184 punktów.

Napastnik Bayernu Monachium przegrał wyłącznie w głosowaniu kibiców, gdzie uzyskał niemal 354 tys. głosów. Dla porównania - na Messiego oddano aż 708 tys. głosów, a na Salaha - 528 tys. głosów. Łącznie Lewandowski uzyskał 48 punktów, natomiast Messi i Salah odpowiednio 44 i 39.

Więcej o: