Mateusz Musiałowski zachwyca w Pucharze Anglii. Kolejne dwa trafienia Polaka

Mateusz Musiałowski znów zachwyca w młodzieżówce Liverpoolu. Polak strzelił dwa gole w ostatnim meczu FA Youth Cup z Burnley U-18. W tych rozgrywkach Musiałowski ma już pięć trafień.

Mateusz Musiałowski spisuje się wręcz rewelacyjnie w młodzieżowym Pucharze Anglii. Polak ma za sobą dwa mecze, w których strzelił łącznie pięć goli. Nie tak dawno, bo 11 grudnia 2021 roku, rozegrał pierwszy mecz w tych rozgrywkach przeciwko Fleetwood U18, wtedy ustrzelił hat-tricka. Dwa trafienia dołożył we wtorkowym starciu z Burnley U18. 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Liverpool U18 objął prowadzenie już w 3. minucie meczu po trafieniu Melkamu Frauendorfa. Wynik na 2:0 niespełna osiem minut później podwyższył Mateusz Musiałowski. Trzecia bramka padła w 53. minucie, zdobył ją Oakley Cannonier, a ostateczny wynik spotkania Musiałowski ustalił w 59. minucie. Finalnie Liverpool U18 wygrał z Burnley U18 - 4:1. Honorowe trafienie dla drużyny gości padło na dwie minuty przed drugą bramką Polaka. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Mateusz Musiałowski najlepszy w młodzieżowym Pucharze Anglii. 

Liverpool U18 dzięki wygranej we wtorkowym starciu awansował do kolejnego etapu FA Youth Cup. W piątej rundzie piłkarze Marca Bridge'a-Wilkinsona zmierzą się z Chelsea U18. Mateusz Musiałowski stał się liderem klasyfikacji strzelców młodzieżowego Pucharu Anglii. Polak coraz częściej rotuje między występami w drużynie U18 i U23. W sumie w młodzieżówkach Liverpoolu rozegrał 44 mecze, w których strzelił 19 goli i zanotował trzy asysty. 

Robert Lewandowski podczas meczu FC Kolonia - Bayern Monachium (Bundesliga). Kolonia, Niemcy, 15 stycznia 2022Są szczegóły dwóch ofert dla Lewandowskiego. Teraz czas na ruch Polaka

Polak zachwyca w Liverpoolu już od kilku miesięcy. Trenerzy klubu wielokrotnie chwalili Musiałowskiego, określając go mianem "Polskiego Messiego". - Mateusz awansował do drużyny U-23 w tym sezonie po tym, jak w zeszłym grał tak dobrze dla U-18. Jest młodym chłopcem i wciąż uczy się gry, ale za każdym razem, gdy dostał piłkę, myślałem, że coś się wydarzy - powiedział Barry Lewtas, trener Liverpoolu do lat 23.

Więcej o: