Włosi grzmią po gali FIFA The Best. I podważają wyniki. "Niewłaściwe"

Włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport" podsumował wczorajszą galę FIFA The Best, podczas której nagrody dla trenera i bramkarza otrzymali Thomas Tuchel i Edouard Mendy. Dziennikarze stwierdzili, że na wyróżnienie bardziej zasłużyli Roberto Mancini i Gianluigi Donnarumma.

W poniedziałkowy wieczór odbyła się gala FIFA The Best, podczas której wybierano między innymi najlepszych piłkarzy i piłkarki 2021 roku. Najważniejsze wyróżnienie otrzymał Robert Lewandowski, dla którego było to drugie zwycięstwo w plebiscycie w drugim kolejnym roku.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Lewandowski dostał pytanie od reprezentację Polski. Odpowiedział. Bardzo jasnoLewandowski dostał pytanie od reprezentację Polski. Odpowiedział. Bardzo jasno

"La Gazzetta dello Sport" nie zgadza się z wynikami głosowania

Za najlepszego trenera został uznany Thomas Tuchel, który poprowadził Chelsea do triumfu w Lidze Mistrzów, natomiast nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał gracz "The Blues" Edouard Mendy. Senegalczyk został wskazany jako jeden z tych, który doprowadził ekipę z Londynu do triumfu w Champions League.

Włoski dziennik "La Gazzetta dello Sport" zarzucił jednak FIFIE, że zapomniała o ubiegłorocznym triumfie reprezentacji Włoch podczas Euro 2020. Zdaniem dziennikarzy za to osiągnięcie nagrody powinni otrzymać Roberto Mancini i Gianluigi Donnarumma, którzy w swoich kategoriach zajęli drugie miejsca.

Włoscy dziennikarze grzmią po wyborze wyróżnionych

W podsumowaniu poniedziałkowej gali "LGdS" napisała, że FIFA wręcz "anulowała" zwycięstwo reprezentacji Włoch na mistrzostwach Europy, a wynik głosowania na najlepszego trenera i bramkarza 2021 roku był "niewłaściwy". Dziennikarze stwierdzili, że nagrody powinny powędrować w inne ręce.

Artiom DziubaPolaków może czekać piekło w Moskwie. "Potrzebni eksperci od spraw międzynarodowych" [Sport.pl LIVE #5]

Gianluigi Donnarumma znalazł się jednak w najlepszej XI 2021 roku. Poza obecnym bramkarzem PSG w gronie najlepszych 11 piłkarzy znalazło się również dwóch innych reprezentantów Włoch - Leonardo Bonucci i Jorginho. Roberto Mancini z kolei zajął drugie miejsce i wyprzedził Pepa Guardiolę.

Więcej o: