Bramkarz WKS zapadł się pod ziemię ze wstydu. 93. minuta, a on ogłupiał [WIDEO]

Wybrzeże Kości Słoniowej niespodziewanie zremisowało ze Sierra Leone 2:2 w spotkaniu grupy E Pucharu Narodów Afryki. Do ostatnich sekund spotkania prowadziła drużyna Patrice'a Beaumelle'a, ale wtedy kuriozalną interwencją popisał się bramkarz Badra Ali Sangare.

W niedzielę rozegrane zostały kolejne spotkania drugiej kolejki fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. W jednym z nich Wybrzeże Kości Słoniowej, które jest jednym z głównych faworytów do triumfu w całym turnieju, mierzyło się na stadionie w Douali ze Sierra Leone. Wszystko wskazywało więc na to, że to drużyna Patrice'a Beaumelle'a powinna wyjść zwycięsko z tego spotkania, chociaż ich przeciwnicy pokazali już, że potrafią sprawić niespodziankę, remisując w pierwszym grupowym spotkaniu z Algierią 0:0.

Koszmarna interwencja bramkarza. Kuriozalna sytuacja w PNA

Spotkanie w Douali rozpoczęło się jednak zgodnie z oczekiwaniami i to drużyna WKS miała sporą przewagę. Zaowocowało to wywalczeniem rzutu karnego już po 12. minutach spotkania, ale nie wykorzystał do Franck Kessie. Jednak to, co się nie udało z 11 metrów pomocnikowi Milanu, udało się w 25. minucie Sebastienowi Hallerowi. Do przerwy na tablicy wyników było więc 1:0.

Na samym początku drugiej połowy doszło do niespodziewanego zwrotu akcji, ponieważ drużyna Sierra Leone wyrównała dzięki trafieniu Musy Noaha Kamary. Jednak już dziesięć minut później Iworyjczyków na prowadzenie wyprowadził Nicolas Pepe. Do ostatnich sekund obraz gry się nie zmienił i to drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej prowadziła grę.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wydawało się już, że spotkanie zakończy się zwycięstwem WKS, ale wtedy kompletnego zaćmienia doznał bramkarz Badra Ali Sangare. Golkiper otrzymał dość nieprzyjemne podanie od jednego z kolegów, ale z daleka od światła bramki. 35-latkowi nie udało się jednak chwycić piłki i ta nieszczęśliwie wyślizgnęła mu się prosto pod nogi rywala. Ten odegrał do Alhaija Kamary, który pomimo ofiarnej interwencji obrońców rywali wpakował piłkę do pustej bramki. Kibice oglądający to spotkanie nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Sangare natomiast był kompletnie załamany swoją interwencją i wyglądał, jakby chciał zapaść się pod ziemię ze wstydu.

Tabela grupy E Pucharu Narodów Afryki po 2. kolejce

1. Wybrzeże Kości Słoniowej 2 mecze, bilans 3:2, 4 punkty
  2. Gwinea Równikowa 2, 1:1, 3 pkt
  3. Sierra Leone 2, 2:2, 2 pkt
  4. Algieria 2, 0:1, 1 pkt

Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.