Wstydliwa statystyka Pucharu Narodów Afryki. Bez meczów gospodarzy wyglądałaby kuriozalnie

Niesamowita statystyka w dotychczasowych meczach Pucharu Narodów Afryki rozgrywanego w Kamerunie. W aż 13 z 17 rozegranych spotkań nie padł więcej niż jeden gol.

Dotychczas w Pucharze Narodów Afryki rozegrano 17 spotkań. W aż trzynastu padł jeden gol lub żaden. W sumie w siedemnastu meczach zawodnicy na turnieju tym strzelili zaledwie 23 bramki. Trzy starcia zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Dariusz Mioduski, prezes Legii WarszawaZieliński jako dyrektor odmieni Legię? "Można to nazwać władzą absolutną"

Fatalna skuteczność w Pucharze Narodów Afryki

Co ciekawe, jeszcze gorsza byłaby statystyka, gdyby odliczyć mecze gospodarzy. Kamerun swoje spotkania wygrał bowiem 2:1 i 4:1. Bez spotkań gospodarzy statystyka jest jeszcze bardziej dobitna - tylko piętnaście bramek w piętnastu spotkaniach.

Takie statystyki i tak jednak nie mogą dziwić. W historii dotychczasowych 32. finałach piłkarskich mistrzostw Afryki rozegrano 1342 spotkania. Padło w nich 1649 goli (średnia tylko 1,22 na mecz).

Dla porównania - w dotychczasowych 900 meczach mistrzostw świata padło 2548 goli (średnia 2,83 na mecz).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W sobotę dwa kolejne spotkania w Pucharze Narodów Afryki. O godz. 17 Nigeria zmierzy się z Sudanem, a o godz. 20 pojedynek: Egipt - Gwinea-Bissau.

Po upływie 50 lat Puchar Narodów Afryki ponownie organizuje Kamerun. Dwa lata temu najlepsza była Algieria, która w finale pokonała 1:0 Senegal. Najwięcej zwycięstw w historii turnieju ma Egipt - siedem. Właśnie ten zespół był też pierwszym triumfatorem PNA - w 1957 roku.

Mateusz Klich nie zagra w meczu z WęgramiFIFA podjęła decyzję, co z kartkami i karami przed barażami. Polska skorzysta

Wyniki piątkowych meczów Pucharu Narodu Afryki:

  • Senegal - Gwinea 0:0,
  • Malawi - Zimbabwe 2:1 (1:1),
  • Maroko - Komory 2:0 (1:0),
  • Gabon - Ghana - 1:1 (0:1).
Więcej o: