Nie żyje były piłkarz Górnika Zabrze. "Do zobaczenia 'Ladin'"

Bardzo smutne informacje docierają z Dolnego Śląska. W wieku 47-lat zmarł były piłkarz Górnika Zabrze Janusz Slatinschek. O jego śmierci poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Urania Ruda Śląska, której był wychowankiem.

Fatalnie rozpoczął się nowy rok dla całej społeczności piłkarskiej Rudy Śląskiej i okolic. W czwartek pojawiła się bardzo przykra informacja o śmierci w wieku 47 lat byłego piłkarza lokalnych klubów oraz między innymi Górnika Zabrze Janusza Slatinschka.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Nie żyje Janusz Slatinschek. Miał 47 lat

O śmierci Slatinschka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Urania Ruda Śląska, której był wychowankiem.

Bartłomiej Drągowski z czerwoną kartką podczas meczu Pucharu Włoch z Napoli. Polski bramkarz powalił rywala."Powrót okazał się koszmarem. Głupota". Włosi nie mają litości dla Polaka

- Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Wieku 47 lat zmarł Janusz Slatinschek. Zarząd klubu pragnie złożyć głębokie wyrazy współczucia dla całej rodziny i przyjaciół. Do zobaczenia na niebieskich boiskach "Ladin". Ladin występował w barwach URANII w sezonach 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995 oraz 1995/1996 - czytamy w oświadczeniu klubu.

"Pum, pum, pum! Pistolety znów odpalone". Piątek zachwycił w debiucie

Janusz Slatinschek był wychowankiem Uranii, ale największą sławę zdobył grając w innym lokalnym klubie - Grunwaldzie. Był jednym z głównych bohaterów największego sukcesu w historii klubu, czyli awansu do II ligi w sezonie 1997/1998. Zmarły piłkarz zdobył wtedy decydującą bramkę w dogrywce rewanżowego spotkania barażowego z Polarem Wrocław. Dzięki temu zapracował sobie na transfer do Górnika Zabrze, w którego barwach rozegrał swa spotkania w ekstraklasie. Karierę zakończył w Gwarku Ornontowice.

Więcej o: