Paulo Sousa już się panoszy w nowym klubie. Długa lista zmian. A kibice... zachwyceni

Paulo Sousa rozpoczął pracę w brazylijskim Flamengo. Jak donoszą brazylijskie media, na razie wywiera on dobre wrażenie na współpracownikach. Wprowadził również kilka zasad, których piłkarze będą musieli przestrzegać.

Paulo Sousa rozpoczął pracę w brazylijskim Flamengo. Portugalski szkoleniowiec podpisał kontrakt z brazylijskim klubem po tym, jak rozwiązał kontrakt z reprezentacją Polski. Na szkoleniowca spadła fala krytyki z niemal wszystkich stron, ale zdawał się tym specjalnie nie przejmować. W poniedziałek został oficjalnie zaprezentowany i tego samego dnia przeprowadzał rozmowy z członkami drużyny.

Zobacz wideo Kulesza: Ci trenerzy, których bym chciał, są nieosiągalni. Mają kontrakty

Wielki powrót Jerzego Brzęczka o krok! Może przejąć inną reprezentacjęWielki powrót Jerzego Brzęczka o krok! Może przejąć inną reprezentację

Paulo Sousa wprowadza swoje porządki

Szczegóły początku współpracy zdradza brazylijski serwis ge.globo.com. Sousa spotkał się z piłkarzami, a ci mieli być pozytywnie zaskoczeni długością spotkania, które trwało tylko godzinę. Również prezydent klubu Rodolfo Landim miał być zadowolony z tego, że Sousa dobrze wkomponował się w otoczenie i poznał personel centrum treningowego, dzięki czemu wie, do kogo ma się zwracać w danej sprawie. Czytamy, że w zespole zapanowała atmosfera dużej mobilizacji.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na stronie głównej Gazeta.pl!

Kilka zmian jest zaskakujących

Paulo Sousa miał też przedstawić zasady, jakie od tej pory będą panowały w zespole. Jedna z nich mówi, że zawodnicy będą wspólnie jeść posiłki w centrum treningowym. Dodatkowo piłkarze mają zakaz korzystania z telefonów komórkowych na stołówce. Dodatkowo trener poprosił klub, aby ten umożliwił zorganizowanie wspólnego obiadu na Maracanie po skończonych meczach. Miałyby brać w nim udział również rodziny piłkarzy. Jak czytamy w "Ge.Globo", wszystko to dla lepszej integracji zespołu. Paulo Sousa zarządził także, że treningi będą zaczynały się o ósmej rano. Poza tym będzie przeprowadzanych również sporo ćwiczeń wyrównawczych.

Paulo Sousa przygotowuje już drużynę do pierwszego meczu Campeonato Carioca, czyli ligowych mistrzostw stanu Rio de Janeiro. Flamengo zagra z Portuguesa RJ. Ten mecz odbędzie się 26 stycznia. Będzie to debiut Paulo Sousy w roli trenera.

Paulo Sousa rozpoczął w poniedziałek pracę z Flamengo Rio de Janeiro. Szkoleniowiec w poniedziałek po raz pierwszy został zaprezentowany kibicom brazylijskiej drużyny oraz poprowadził trening.Paulo Sousa zdradził, dlaczego uciekł z Polski. Tak wyglądała prezentacja

Więcej o: