Znowu! Wieczysta Kraków blisko hitowego transferu z Ekstraklasy

Maciej Jankowski rozwiązał kontrakt ze Stalą Mielec. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sfinalizować transfer do Wieczystej Kraków - informuje portal transfery.info.

Wieczysta Kraków pewnie zmierza po awans do III ligi. Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę jest zdecydowanym liderem tabeli małopolskiej IV ligi z aż 11 punktami przewagi nad drugimi Wiślanami Jaśkowicie. W związku z tym władze Wieczystej planują kolejne wzmocnienia. W trakcie zimowego okna transferowego krakowianie pozyskali już Wilde-Donalda Guerriera, byłego zawodnika Wisły Kraków.

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Media: Kolejny hitowy transfer Wieczystej bliski finalizacji. Jankowski nie jest już piłkarzem Stali

Portal transfery.info poinformował, że jest coraz bliżej sfinalizowania przenosin Macieja Jankowskiego do Wieczystej Kraków. 32-letni napastnik rozwiązał umowę ze Stalą Mielec za porozumieniem stron, co oznacza, że może podpisać kontrakt z Wieczystą bez kwoty odstępnego. Na ten moment nie wiadomo, na jak długo Jankowski związałby się umową z obecnym liderem czwartej ligi w małopolskiej grupie zachodniej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Maciej Jankowski ma za sobą także występy w Arce Gdynia, Piaście Gliwice, Wiśle Kraków i Ruchu Chorzów. W Ekstraklasie łącznie rozegrał 302 mecze, w których strzelił 63 gole. Jankowski ma też za sobą debiut w reprezentacji Polski. 16 grudnia 2011 roku zagrał 45 minut w wygranym przez Polskę 1:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną. Wówczas selekcjonerem tamtej kadry był Franciszek Smuda, obecny szkoleniowiec Wieczystej.

Maciej Jankowski reprezentował Stal Mielec od stycznia 2021 do stycznia tego roku. W tym czasie napastnik zagrał w 24 meczach, w których zdobył zaledwie bramki. W barwach Wieczystej Kraków występują m.in Sławomir Peszko, Łukasz Burliga czy Radosław Majewski, którzy, tak jak Jankowski, mają za sobą ekstraklasową przeszłość.

Więcej o: