Tak Anglicy podsumowali grę Matty'ego Casha z Manchesterem United

Angielscy dziennikarze nie byli jednoznaczni, oceniają grę Matty' ego Casha z Manchesterem United w Pucharze Anglii. "Nie najlepsza noc, ale niesamowicie ciężko pracował", "Miał kilka ważnych wybić piłki z własnego pola karnego i przechwytów" - napisali angielscy dziennikarze o występie Matty'ego Casha.

Manchester United skromnie 1:0 pokonał Aston Villę w 1/32 Pucharu Anglii i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Jedyną bramkę strzelił Scott McTominay, który już w 8. minucie pokonał Emiliano Martineza po strzale głową i dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Freda.

Mane bohaterem w 97. minucie. Wszystkie mecze PNA na jeden wynikMane bohaterem w 97. minucie. Wszystkie mecze PNA na jeden wynik

Cały mecz w barwach Aston Villi rozegrał Matty Cash. Reprezentant Polski zaliczył solidny występ i był nawet bardzo blisko zdobycia bramki wyrównującej. W 66. minucie 24-latek popisał się atomowym strzałem na bramkę Davida De Gei, ale Hiszpan popisał się efektowną interwencją i zdołał odbić piłkę tuż obok słupka.

Niejednoznaczne oceny i komentarze dla Casha za występ z Manchesterem United w Pucharze Anglii

Jak obrońca Aston Villi został oceniony przez angielskie media? Portal birminghamworld.uk przyznał Cashowi notę "6,5" w skali 1-10. "Nie najlepsza noc polskiego "Cafu". Niesamowicie ciężko pracował, ale to był to jeden z tych meczów, w którym niewiele mu wychodziło" - zrecenzowali jego występ dziennikarze.

"Miał kilka ważnych wybić piłki z własnego pola karnego i przechwytów, podczas gdy Steven Gerrard (szkoleniowiec AV) namawiał go do bombardowania bramki rywali. W drugiej połowie oddał mocny strzał w kierunku bramki De Gei, dobrze obroniony przez bramkarza" - podsumował Casha portal birminghammail.co.uk, który ocenił obrońcę na "7".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z kolei portal footbal.co.uk napisał krótki komentarz dot. gry Casha. "Nie przysporzył mu trudności słaby Rashford". Portal przyznał Cashowi notę 6/10.

W kolejnej rundzie Pucharu Anglii Manchester United zmierzy się z Middlesbrough (5 lutego).

Britain Soccer Premier LeagueAlarm w Manchesterze United ws. Cristiano Ronaldo. "Kryzysowe rozmowy"

Matty Cash w obecnym sezonie zagrał już w 21 meczach dla Aston Villi we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował jedną asystę. 24-letni obrońca ma ważny kontrakt z angielskim klubem do końca czerwca 2025 roku. Portal transfermarkt.de wycenia obecnie reprezentanta Polski na 22 mln euro.