Media: Emreli idzie na wojnę z Legią! Pozywa klub. "Nie może grać dalej"

Azerskie media donoszą, że Mahir Emreli pozwał do sądu Legię Warszawa. Piłkarz domaga się zwrotu zaległości finansowych, które klub rzekomo ma mieć wobec niego.

Już w grudniu azerskie media informowały, że Mahir Emreli będzie chciał rozwiązać zimą kontrakt z Legią Warszawa. Powodem takiej decyzji piłkarza miała być sytuacja po meczu z Wisłą Płock. Wówczas kibice mistrzów Polski zatrzymali autokar z zespołem i pobili kilku zawodników, w tym właśnie Emrelego.

Zobacz wideo Nawałka wróci na ratunek? "Nawet jeśli ostatnio zajmował się ogródkiem, to nie wypadł z obiegu"

Pozew przeciwko Legii. Emreli domaga się wypłaty zaległości

Emreli nie poleciał z drużyną na zgrupowanie do Dubaju. Jak donosił portal Weszło, miał też zapowiedzieć władzom klubu wszczęcie procedury rozwiązania kontraktu z winy klubu. Teraz azerskie media donoszą, że piłkarz rozpoczyna walkę z Legią Warszawa.

Dyrektor Pogoni o przyszłości Kozłowskiego: Nie chcę oszukiwać kibicówOficjalnie: Pogoń znalazła następcę Kozłowskiego. To reprezentant kraju

Według portalu raport.az 24-atek miał złożyć wniosek do sądu przeciwko swojemu pracodawcy. Domaga się w nim wypłaty zaległości. W artykule nie znajdujemy jednak informacji, do jakiej dokładnie instytucji zgłosił się Emreli. - Piłkarz uznał, że otrzymał psychologiczny cios po ataku kibiców. Uznał, że po tym incydencie nie może dalej grać w warszawskim klubie - czytamy na wspomnianym portalu. 

Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu Mahir Emreli zupełnie inaczej mówił o kontrakcie z Legią. - Na razie jestem na urlopie i cieszę się wakacjami. Jestem też zawodnikiem Legii i nic więcej nie wiem. Po nowym roku prawdopodobnie wrócę do Polski i polecę z zespołem na zgrupowanie do Dubaju. Ale teraz nie myślę o tym, co się wydarzy. Potarzam: cieszę się wakacjami - mówił w rozmowie z azerskim portalem football-plus.az.

Teraz wiadomo już, że autor 11 goli dla "Legionistów" w ekstraklasie, odejdzie. Coraz więcej mówi się też o jego nowych klubach. W ostatnich dniach łączony był z tureckimi Galatasaray i Basaksehirem czy chorwackim Dinamem Zagrzeb. 

Więcej o: