Wielki transfer Adama Buksy? Ten klub "ma wielkie aspiracje, by za chwilę być znaczącą siłą"

Adam Buksa może odejść z New England Revolution i trafić do lidera Serie B, Pisa SC - ujawnił Mateusz Borek w programie "Moc Futbolu". Włoski klub według dziennikarza może przeznaczyć na zakup polskiego napastnika aż 9,5 mln dol.

Od kilku miesięcy pojawiają się medialne spekulacje na temat przyszłości Adama Buksy. Polak w ostatnim sezonie w barwach New England Revolution strzelił 17 goli i zaliczył cztery asysty w 32 meczach. Klub Polaka odpadł w ćwierćfinale play-off MLS po porażce z New York City (2:2 po dogrywce i 3:5 w rzutach karnych). Co ciekawe, Buksa jako jedyny nie wykorzystał wówczas jedenastki.

Zobacz wideo Nawałka wróci na ratunek? "Nawet jeśli ostatnio zajmował się ogródkiem, to nie wypadł z obiegu"

Lewandowski na Balu Mistrzów SportuLewandowski wylicytował medal Tomali za ogromną sumę i ujawnił, co zrobi ze złotym krążkiem

Napastnik wzbudza spore zainteresowanie. W 2021 r. reprezentant Polski był wymieniany w kontekście wzmocnienia takich klubów jak AS Monaco, Leicester City czy Galatasaray Stambuł. Najnowsze informacje w sprawie przyszłości Buksy ujawnił w programie "Moc Futbolu" Mateusz Borek. 

Adam Buksa może trafić do lidera Serie B. "Pisa ma wielkie aspiracje, by za chwilę być znaczącą siłą w lidze włoskiej"

- Adam był w Polsce kilka dni, wczoraj poleciał do Bostonu, prawdopodobnie po to, by spakować rzeczy i wrócić do Europy. Mówiliśmy o Monaco, ale też pamiętajmy, że nie ma tam już Niko Kovaca. [...] Były też dla niego propozycje z Anglii, ponoć jakaś gigantyczna finansowo oferta znad Zatoki za jakieś nierealne pieniądze - powiedział Borek.

I dodał: - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że lider Serie B, Pisa, która ma wielkie aspiracje, by za chwilę być znaczącą siłą w lidze włoskiej, chce zapłacić 9,5 mln dolarów za Adama Buksę. Dobry indywidualny kontrakt i dobry czas na adaptację, aby przygotować się do następnego sezonu ligi włoskiej. Pamiętajmy, że Buksa po włosku mówi, bo był 10 miesięcy w Novarze. To inteligentny chłopak, mający łatwość uczenia się języków.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W dalszej części Borek stwierdził, że Pisa może sobie pozwolić na wydanie aż tylu pieniędzy na Buksę dzięki właścicielowi Pisy, który ma bardzo dobre relacje z agentem piłkarza, Pinim Zahavim.

- Kluczowa postać w tym całym rozdaniu to Alexander Knaster, rosyjsko-angielski milioner, który dokładnie na początku stycznia kupił 75 proc. udziałów w Pisie. (...) To także bliski przyjaciel Piniego Zahaviego, który jest agentem Buksy - podkreślił dziennikarz "Kanału Sportowego".

Cały najnowszy program "Moc Futbolu" można obejrzeć poniżej.

 

Wojciech Szczęsny obronił karnego w końcówce meczu z Romą!Szczęsny bohaterem meczu! Włoskie media w zachwycie: Odkupił swoje winy

Buksa obecnie jest wyceniany przez transfermarkt.de na 7 mln euro. Kontrakt napastnika z New England Revolution obowiązuje do końca 2022 roku.

Więcej o: