Łukasz Piszczek zapytany o plotki łączące go z kadrą. "Widzę, że lubimy pożartować"

Łukasz Piszczek został zapytany w studiu Viaplay o plotki łączące go z reprezentacją Polski. - Widzę, że lubimy pożartować - odpowiedział polski obrońca, choć temat na tym się nie zakończył.

W okresie świąt Bożego Narodzenia i na przełomie roku polscy kibice żyli decyzją Paulo Sousy dotyczącą opuszczenia reprezentacji Polski na rzecz brazylijskiego Flamengo. Po oficjalnym odejściu Portugalczyka rozpoczęło się poszukiwanie selekcjonera, który byłby w stanie odpowiednio przygotować biało-czerwonych do marcowych baraży.

Zobacz wideo Sensacyjni trenerzy chcą pracować z reprezentacją Polski. "Nie jestem zaskoczony"

Boniek wcześniej wiedział o odejściu Sousy? Były piłkarz oskarża: Nie przypominam sobieBoniek wcześniej wiedział o odejściu Sousy? Były piłkarz oskarża: Nie przypominam sobie

Łukasz Piszczek skomentował plotki łączące go z reprezentacją Polski

Niemal każdego dnia pojawiają się nowi kandydaci do przejęcia naszej kadry. Faworytem ma być Adam Nawałka, ale to wciąż nic pewnego. Jak zapewnia Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, następca Sousy powinien zostać wyłoniony przed 19 stycznia tego roku. Może okazać się jednak, że wcześniej poznamy członka jego sztabu.

Według dziennikarzy Łukasz Piszczek ma zostać asystentem trenera i "mógłby uczyć się zawodu, ale też jednocześnie być świetnym łącznikiem pomiędzy trenerem a drużyną". Zwłaszcza że były zawodnik Borussii Dortmund już od dawna pokazywał, że mocno interesuje się taktyką w piłce nożnej i innymi aspektami treningu w tym sporcie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Widzę, że lubimy pożartować - odpowiedział Łukasz Piszczek, zapytany w studiu Viaplay, czy ktoś z PZPN kontaktował się już z polskim obrońcą. - Wystarczy, że moje nazwisko przewija się w mediach i na tym pozostawmy to - dodał Piszczek.

Prezydent OM o formie Arkadiusza Milika: Teraz jest problemPech Arkadiusza Milika. Znana absencja Polaka w meczu ligi francuskiej

Nie wiadomo jednak, czy te doniesienia się potwierdzą. Nieco ponad rok temu mówiło się, że Piszczek dołączy do sztabu Jerzego Brzęczka przed EURO 2020. Nic z tego nie wyszło. Teraz temat ma być omawiany w PZPN. Orędownikiem pomysłu jest prezes Kulesza, który wcześniej chciał Łukasza na stanowisku dyrektora sportowego federacji. Dziś 66-krotny reprezentant Polski jest członkiem komisji ds. reprezentacji narodowych. Kiedy zapadanie decyzja w jego sprawie? Mimo wszystko najpewniej dopiero wtedy, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera.

Więcej o: