Kolejny trener chce przejąć biało-czerwonych. Odniósł duży sukces na mundialu

Po odejściu Paulo Sousy z reprezentacji Polski w dalszym ciągu nie znaleziono następcy Portugalczyka. Lista potencjalnych kandydatów do objęcia kadry biało-czerwonych stale się poszerza, a teraz dołączył do niej również m.in. były selekcjoner Kostaryki Jose Luis Pinto.

W okresie świąt Bożego Narodzenia i na przełomie roku polscy kibice żyli decyzją Paulo Sousy dotyczącą opuszczenia reprezentacji Polski na rzecz brazylijskiego Flamengo. Po oficjalnym odejściu Portugalczyka rozpoczęło się poszukiwanie selekcjonera, który byłby w stanie odpowiednio przygotować biało-czerwonych do marcowych baraży.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE [START O 20.00]

Menedżer Brighton na temat Kozłowskiego: Zawsze szukamy piłkarzy, którzy mogą nam pomócOficjalnie! Kacper Kozłowski podpisał kontrakt. Wielki transfer Polaka

Kolejny kandydat do zastąpienia Sousy

Najnowszym kandydatem do objęcia sterów w polskiej kadrze jest Jorge Luis Pinto, o czym poinformował Sebastian Staszewski z Interii. 52-latek od kilku miesięcy pozostaje bez pracy. W listopadzie rozstał się z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich, natomiast wcześniej prowadził również między innymi ekipy Hondurasu, Kolumbii czy Kostaryki.

Największe sukcesu Pinto notował z reprezentacją Kostaryki, którą prowadził na mundialu w 2014 roku. Wówczas zespół, w składzie którego występował między innymi Keylor Navas był największą rewelacją turnieju, docierając aż do półfinału.

Pinto kolejnym zagranicznym trenerem, który może objąć Polaków

Kolumbijski szkoleniowiec jest kolejnym już trenerem z zagranicy, który rozpatrywany jest w kontekście przejęcia reprezentacji Polski. Wcześniej przy okazji potencjalnej pracy z polskimi piłkarzami wymieniani byli między innymi Andrea Pirlo, Fabio Cannavaro, Cesare Prandelli, Avram Grant czy Andrij Szewczenko.

Wisła Kraków straci swoją gwiazdę? Kolejny klub włącza się do walkiWisła Kraków straci swoją gwiazdę? Kolejny klub włącza się do walki

Prezes PZPNCezary Kulesza w najbliższych dniach ma odbyć kilka spotkań z niektórymi z potencjalnych zagranicznych kandydatów. Wiele jednak wskazuje na to, że największe szanse na zastąpienie Paulo Sousy ma polski trener.

Więcej o: