Potentat przejmuje klub Jana Bednarka. "Tego szukaliśmy"

Southampton Jakub Bednarka ma nowego właściciela. Klub poinformował we wtorek, że większościowe udziały nabył londyński fundusz Sport Republic, wspierany przez serbskiego potentata medialnego - Dragana Solaka.

Według angielskich mediów Sport Republic odkupił od chińskiego biznesmena - Gao Jishenga - 80 procent udziałów w klubie za około 120 mln euro, czyli za połowę sumy, jaką Gao miał zapłacić w 2017 roku.

Zobacz wideo

Serbski potentat medialny właścicielem Southampton

Pozostałą część udziałów ma wciąż posiadać Katharina Liebherr, córka Markusa Liebherra. To były właściciel klubu Jana Bednarka, który zmarł w 2010 toku. Wtedy zespół ten grał dopiero w trzeciej angielskiej lidze

Robert Lewandowski w barwach Bayernu Monachium, Kolonia 16.02.2020Po 18 Lewandowski w pośpiechu opuścił klinikę, po 19 podpisał kontrakt. To był wrogi transfer

Sport Republic jest londyńskim funduszem wspieranym przez Dragana Solaka, czyli założyciela serbskiego operatora kablowego United Group. Ten rozrósł się do dużej grupy telekomunikacyjnej i medialnej z 40 milionami klientów w ośmiu krajach.

- Southampton ma wiele cech, jakich szukaliśmy. Mają bardzo dobre władze, doskonałe szkolenie, utalentowaną drużynę z silną bazą kibiców. Southampton będzie kamieniem węgielnym, na którym oprze się organizacja, którą chcemy budować - powiedział Solak.

Aktualnie "The Saints" zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli Premier League. Od grupy spadkowej dzieli ich tylko 10 punktów. 

Więcej o: