Polak wrócił na boisko po ośmiu miesiącach. Serdeczne powitanie klubu

Bartosz Białek po długiej przerwie wywołanej kontuzją, wrócił do gry w barwach VfL Wolfsburg. Polak pojawił się na murawie we wtorkowym meczu towarzyskim.

Wilki na trzy dni przed wznowieniem rozgrywek w Bundeslidze, rozegrały sparing z Paderbornem. Początkowo zanosiło się na dominację Wolfsburga. To dlatego, że dzięki hat-trickowi Wouta Weghorsta i trafieniu Maxiiliana Philippa, drużyna z Dolnej Saksonii prowadziła już 4:0. Paderborn odrabiał jednak straty i wszystko zakończyłoby się remisem 4:4, gdyby piątego gola nie strzelił Renato Steffen. I tak Wolfsburg uratował mecz (5:4).

Bartosz Białek znów na boisku

Na uwagę w spotkaniu zasłużył także powrót polskiego piłkarza. To Bartosz Białek, który na boisku pojawił się ponad 8 miesięcy po tym, jak doznał kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie.

Mocarstwowe plany Beckhama. Chce ściągnąć Messiego. Duet marzeń znów razem?Mocarstwowe plany Beckhama. Chce ściągnąć Messiego. Duet marzeń znów razem?

Ostatni raz polski napastnik grał 24 kwietnia 2021 roku. Wtedy Wilki przegrały 0:2 z Borussią Dortmund. - Miło cię widzieć ponownie na boisku - napisano na oficjalnym, twitterowym koncie VfL Wolfsburg

O powrocie do treningów 20-latka pisano już w listopadzie. Dopiero w grudniu znalazł się w kadrze na mecz Wolfsburga. Przed przerwą świąteczno-noworoczną nie udało mu się jednak pojawić na murawie. Wtorkowy mecz towarzyski był 25. spotkaniem Polaka, które rozegrał w barwach Wilków. Trafił tam w 2020 roku.