Sensacyjny transfer gwiazdora Napoli. Bajeczny kontrakt. Di Marzio potwierdza

Ostatecznie wyjaśniła się kwestia przyszłości Lorenzo Insigne. Jak poinformował znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, napastnik Napoli w ciągu kilku najbliższych dni podpisze kontrakt z grającym w amerykańskiej MLS Toronto FC.

W Nowy Rok w najsilniejszych europejskich ligach otworzyło się zimowe okienko transferowe. W jego trakcie raczej nie ma co się spodziewać spektakularnych ruchów za rekordowe kwoty, ale z pewnością czeka nas kilka ciekawych transferów. Wyjątkowo interesującą kwestią w tym okresie są ruchy zawodników, którym po sezonie kończą się umowy w obecnych klubach. Właśnie teraz mogą oni podpisać już kontrakty z nowymi pracodawcami, do których przeniosą się latem. 

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE

Sensacyjny transfer Lorenzo Insigne. Kierunek MLS

Lista zawodników, którym latem kończą się kontrakty. Jest obecnie bardzo długa i przede wszystkim wypełniona poważnymi nazwiskami. Wśród nich znajdują się tacy zawodnicy jak Kylian Mbappe, Paulo Pogba, Luis Suarez czy Lorenzo Insigne. Właśnie ten ostatni jako pierwszy poinformuje o swoich przenosinach.

Jest reakcja Legii Warszawa na pismo Mahira Emrelego! StanowczaJest reakcja Legii Warszawa na pismo Mahira Emrelego! Stanowcza

Według najnowszych informacji znanego włoskiego dziennikarza Gianluki Di Marzio Insigne w ciągu kilku najbliższych dni podpisze kontrakt z klubem amerykańskiej MLS - Toronto FC. Włoch zdecydował ostatecznie, że nie przedłuży kończącej się umowy z Napoli i po 10 latach gry pod Wezuwiuszem podejmie się nowego wyzwania. Decyzja o przenosinach za ocean jest dość zaskakująca, ponieważ w kontekście transferu 30-latka mówiło się w ostatnich dniach o takich wielkich klubach jak Bayern Monachium czy Everton. Napastnik chce jednak budować swoją markę w Stanach Zjednoczonych.

Aleksandar Vukovic był trenerem Legii Warszawa w 2020 r. Teraz ma objąć tę funkcję ponownie i wyprowadzić drużynę z największego kryzysu od latLegia Warszawa o krok od pierwszego zimowego transferu. Negocjacje na finiszu

Według Di Marzio przedstawiciele Toronto FC przedstawili Lorenzo Insigne bajeczne warunki kontraktu. Jego nowa umowa będzie obowiązywała przez aż pięć lat i zapewni mu roczne zarobki w wysokości 11,5 miliona euro! Oficjalne podpisanie kontraktu ma nastąpić najpóźniej w poniedziałek. 

Lorenzo Insigne trafił do Napoli w 2012 roku z Pescary. W tym sezonie Włoch rozegrał 18 spotkań, w których zdobył pięć bramek i zaliczył sześć asyst.

Więcej o: