Wieczysta Kraków planuje transferowy hit z ekstraklasy

Wieczysta Kraków przyzwyczaił do transferów nieprzystających do poziomu rozgrywkowego, na którym klub występuje na co dzień. Tym razem klub prowadzony przez Franciszka Smudę planuje sięgnąć Macieja Jankowskiego ze Stali Mielec.

Wieczysta Kraków pewnie zmierza po awans do III ligi. Ambicje klubu prowadzonego przez Franciszka Smudę są jednak dużo większe, stąd planowany jest kolejny transfer piłkarza z przeszłością w ekstraklasie. 

Zobacz wideo Jednoznaczne stanowisko ws. Doleżala! "Nie jesteśmy klubem piłkarskim"

Maciej Jankowski może wzmocnić Wieczystą Kraków 

Do grających w zespole Sławomira Peszki, Radosława Majewskiego czy Wilde'a Donalda Guerriera ma wkrótce dołączyć Maciej Jankowski. 31-letni napastnik występuje obecnie w Stali Mielec. W tym sezonie rozegrał łącznie 456 minut w 12 spotkaniach. Na razie nie udało mu się jeszcze zaliczyć trafienia, a w końcówce sezonu jego rola w zespole została mocno zmarginalizowana. Jego kontrakt ze Stalą obowiązuje do czerwca 2022 roku, ale klub może wcześniej rozwiązać z nim kontrakt w poszukiwaniu oszczędności - informuje serwis transfery.info

Jankowski to ligowy wyjadacz mający za sobą także występy w Arce Gdynia, Piaście Gliwice, Wiśle Kraków i Ruchu Chorzów. W ekstraklasie rozegrał 302 mecze, w których strzelił 63 gole. Karierę na poziomie ekstraklasy zaczynał w barwach Ruchu Chorzów i uchodził za utalentowanego napastnika. Później jego kariera zwolniła tempo.

31-latek ma jednak za sobą debiut w reprezentacji Polski. 16 grudnia 2011 roku zagrał 45 minut w wygranym przez Polskę 1:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną w Antalyi w ramach popularnych w przeszłości zgrupowań organizowanych dla wyróżniających się ligowców. Selekcjonerem tamtej kadry był Franciszek Smuda

Rosjanie piszą o nowym trenerze Polaków. Rosjanie piszą o nowym trenerze Polaków. "Żródło blisko PZPN"

Wieczysta jest liderem IV ligi z 47 punktami po 17 meczach. Przewaga krakowskiego klubu nad drugimi Wiślanami Jaśkowice wynosi 11 punktów. Klub ma także imponujący dorobek 79 goli strzelonych i 10 straconych. Wieczysta dotarła także do 1/16 finału PP.  

Więcej o: