Robert Lewandowski wybrał najlepszego piłkarza świata. Bez żadnego wahania

Robert Lewandowski po raz kolejny został poproszony o zabranie głosu na temat tego, kto według niego jest najlepszym piłkarzem na świecie. I odpowiedział od razu, bez cienia wątpliwości.

33-latek ma za sobą kolejne znakomite 12 miesięcy pod względem strzeleckim, zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. W 2021 roku Lewandowski strzelił łącznie aż 69 bramek, mocno przyczyniając się do sukcesów Bayernu Monachium na krajowym podwórku.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Karol Świderski (z lewej) i Tymoteusz Puchacz. Niemcy brutalnie o Polaku. "To nie ma żadnego sensu". Koniec blisko

Niedoceniony Lewandowski

Pomimo wspaniałej formy i poprowadzenia Bawarczyków do tytułu mistrza Niemiec i zdobycia pucharu Niemiec, Polak po raz kolejny został pominięty w najważniejszym indywidualnym plebiscycie. Robert Lewandowski zajął zaledwie drugie miejsce w tegorocznym rankingu Złotej Piłki, tuż za Leo Messim, dla którego było to już siódme wyróżnienie.

Podczas tegorocznej gali organizatorzy i tak postanowili docenić postawę Lewandowskiego i przyznali mu tytuł najlepszego napastnika 2021 roku. Mimo to i tak wiele osób twierdziło, że to właśnie kapitan reprezentacji Polski powinien otrzymać Złotą Piłkę, bowiem zasłużył na nią bardziej niż Argentyńczyk.

Lewandowski wybiera siebie jako najlepszego piłkarza

Podczas uroczystości w Expo Dubai Lewandowski został zapytany, kto według niego jest najlepszym piłkarzem na świecie. - Wybieram Lewandowskiego. Miałem mnóstwo możliwości, aby zdobyć Złotą Piłkę. W zeszłym roku plebiscyt został odwołany, a ja wygrałem wszystko, co mogłem wygrać. W tym roku strzeliłem 69 goli, więc... Zrobiłem wszystko, co mogłem, ale w meczu z PSG w Lidze Mistrzów nie mogłem zagrać przez kontuzję - mówił Polak.

Tomasz Ćwiąkała YouTube wydał oświadczenie ws. filmiku Ćwiąkały o Sousie

33-latek kontynuował swoją wypowiedź na temat miana najlepszego piłkarza. - Swoimi występami i samym sobą, jeśli stanę przed lustrem, to mogę powiedzieć, że zrobiłem wszystko co mogłem i mogę być z siebie dumny. Szanuję innych graczy, ponieważ są świetni, ale wiem, że dla mnie ważne jest bycie sobą i zawsze pozytywne myślenie - zakończył.

Więcej o: