Jeden polski piłkarz znalazł się na liście największych talentów. Bohater transferu

Brytyjski dziennik "The Guardian" opublikował listę największych piłkarskich talentów. Dziennikarze znaleźli na niej miejsce dla jednego Polaka - Kacpra Urbańskiego z Bolonii.

Ostatnie dni grudnia to w świecie piłki również czas podsumowań i refleksji, ale także snucia planów na następny rok. Brytyjski dziennik "The Guardian" zgodnie z tradycją opublikował w Sylwestra listę 60 największych piłkarskich talentów młodego pokolenia. Dziennikarze wzięli pod uwagę zawodników z rocznika 2004.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Jeden Polak na liście talentów "Guardiana". Są też głośne nazwiska

W tegorocznym zestawieniu znalazło się miejsce dla jednego Polaka. Wyróżniony przez Brytyjczyków został 17-letni Kacper Urbański grający na co dzień w Bolonii. Młody piłkarz jest wychowankiem Lechii Gdańsk, ale właśnie minionego lata przeniósł się za 750 tysięcy euro na Półwysep Apeniński. W tym roku występuje głównie w Primaverze, ale ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie. Rozegrał zaledwie minutę w spotkaniu Serie A z Genoą. 

Tomasz ĆwiąkałaYouTube wydał oświadczenie ws. filmiku Ćwiąkały o Sousie

Najbardziej znanymi nazwiskami na liście są z pewnością - Youssufa Moukoko z Borussii Dortmund i Gavi z FC Barcelony. W ostatnim czasie sporo mówi się przede wszystkim o tym drugim, który dość niespodziewanie stał się w krótkim czasie jedną z największych gwiazd drużyny Xaviego Hernandeza. 17-latek zanotował już w tym sezonie 23 występy, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.

Liga Mistrzów. Gdzie oglądać mecz Juventusu z Atletico Madryt?Nic z transferu Barcelony? Trener Atletico powiedział nie, choć zawodnik gra w Juventusie

Kariera Moukoko natomiast w ostatnim czasie nieco zwolniła. Spowodowane jest przede wszystkim kontuzją mięśniową, jaką odniósł 17-latek w październiku. Kilkukrotnie już wracał na boisko, ale wraz z nim odnawiała się kontuzja. W tym sezonie więc młodemu zawodnikowi udało się zanotować zaledwie 9 występów w pierwszej drużynie Borussii. 

Więcej o: