Były trener Chelsea kandydatem na następcę Paulo Sousy. Polski paszport już ma

Po oficjalnym potwierdzeniu odejścia Paulo Sousy ze stanowiska trenera reprezentacji Polski pojawiają się kolejne kandydatury. Według Interii kolejną osobą zainteresowaną posadą jest Avram Grant.

Avram Grant w swojej karierze prowadził m.in. Chelsea, z którą awansował do finału Ligi Mistrzów, a także West Ham, Partizan Belgrad czy Maccabi Tel Awiw. Ma również doświadczenie reprezentacyjne - prowadził kadry Izraela oraz Ghany.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Grant w końcu poprowadzi polską kadrę?

Karuzela nazwisk ruszyła niemal od razu, gdy pojawiły się pierwsze informacje o odejściu Paulo Sousy. Wśród kandydatów pojawiali się tacy trenerzy jak Adam Nawałka, Czesław Michniewicz, Michał Probierz, Jurgen Klinsmann czy ostatnio Dick Advocaat, pracujący w przeszłości z reprezentacjami Rosji czy Belgii. Kandydatura Granta jest o tyle zaskakująca, że trener ten nie prowadził żadnego zespołu od około trzech lat.

Barcelona wreszcie pozbędzie się Barcelona wreszcie pozbędzie się "symbolu niegospodarności"? Media: Transfer już zimą

- To, co dzieje się w Polsce, obserwuję na bieżąco. Często bywam w Warszawie, rozmawiam z ludźmi związanymi z polską piłką. Wasza reprezentacja potrzebuje dziś człowieka, który umie zadbać o taktyką i atmosferę, który rozumie polską mentalność. Jestem gotowy na takie wyzwanie, jestem głodny futbolu - powiedział Interii Avram Grant.

Avram Grant jest Izraelczykiem, ale posiada również polski paszport, który odebrał w 2016 roku. Jego ojciec urodził się w Mławie, skąd wyjechał do Izraela. - To, że jestem Polakiem jest dla mnie naturalne - powiedział szkoleniowiec, gdy odebrał paszport.

W przeszłości Grant wielokrotnie pojawiał się w gronie kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Pierwsze informacje pojawiały się jeszcze w 2009 roku, gdy Grzegorz Lato, ówczesny prezes PZPN otwarcie mówił o rozmowach z Grantem i jego menedżerem Pinim Zahavim. Potem miał zastąpić Franciszka Smudę, a następnie Waldemara Fornalika czy Adama Nawałkę. Nie inaczej było również po zwolnieniu Jerzego Brzęczka.

Jakub Moder był tak bliski szczęścia. Ale trafił jedynie w poprzeczkęJakub Moder był tak bliski szczęścia. Ale trafił jedynie w poprzeczkę

W lipcu 2015 roku media również informowały, że Grant może zostać trenerem Legii Warszawa. Wtedy szkoleniowcem warszawian był Hening Berg. Jak widać, Avram Grant regularnie pojawia się w spekulacjach prasowych przy obsadzie najważniejszych trenerskich stołków w polskiej piłce. Ostatni raz pracował w roli trenera w 2018 roku w hinduskim NorthEast United. Rok wcześniej wraz z reprezentacją Ghany zajął drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki.

Drużyna Szpiku. Z prawej Damian WrzesińskiPrzyjaźń z Drużyny Szpiku. "Przed śmiercią powiedział, że będzie mnie wspierał. I ja to wsparcie czuję"

Więcej o: