Tak wygląda dzisiaj Ronaldinho. "Showman" w akcji [WIDEO]

W Rio de Janeiro odbył się turniej plażowy siatko-nogi, w którym zagrały przeciwko sobie dwie dawne brazylijskie gwiazdy - Ronaldinho i Romario. Obaj byli piłkarze nic nie stracili ze swoich umiejętności, ale Ronaldinho bardzo zmienił się pod względem wyglądu.

Ronaldinho i Romario pomimo zawieszenia butów na kołku już wiele lat temu, wciąż są bardzo popularni w swoim kraju. Od czasu do czasu biorą udział w różnego rodzaju meczach piłkarskich. Nie inaczej było w Rio de Janeiro, gdzie wystąpili w plażowym turnieju piłkarskim w przeciwnych drużynach.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Łącznie obaj mają obecnie aż 96 lat, ale na boisku na piasku nie było tego wcale widać. Kibice byli zachwyceni, mogąc ich obejrzeć razem w jednym meczu. Ronaldinho nic nie zatracił ze swojej techniki i na plaży prezentował swoje triki z piłką, a jego drużyna ostatecznie okazała się lepsza, wygrywając z ekipą Romario, który obecnie jest senatorem w Brazylii.

Malownicza plaża w pobliżu słynnej plaży Copacabana w Rio znajdowała się daleko od paragwajskiego więzienia, w którym Ronaldinho spędził kilka miesięcy - od marca do sierpnia 2020 roku, pod zarzutem posiadania fałszywego dokumentu tożsamości.

Nowy wygląd Ronaldinho. Brazylijczyk wstawił zdjęcie na Instagrama

Obserwatorzy meczu oprócz niesamowitego popisu techniki Ronaldinhho zwrócili również uwagę na jego nowy wygląd. Brazylijczyk obecnie ma siwe włosy i siwą brodę.

Po meczu Ronaldinho wstawił na Instagrama zdjęcie z meczu na brazylijskiej plaży i dodał do niego komentarz: - Piękna i dobrze zorganizowana impreza, z przyjemnością w niej uczestniczyłem - napisał. I dodał, odnosząc się do Romario. - To zawsze radość i ogromna przyjemność widzieć Cię mój bracie! Kiedy znowu zagramy?

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Romario później postanowił mu odpowiedzieć. - Legendarny pojedynek, który mógł zakończyć się tylko takim cudownym momentem - stwierdził. Obaj nie szczędzili sobie komplementów. Romario nazywał Ronaldinho "showmanem", a Ronaldinho opisał legendarnego napastnika jako swojego idola.

Brazylijczyk zakończył karierę na początku 2018 roku, choć ostatni mecz rozegrał pięć lat temu w brazylijskim Fluminense. Wcześniej Ronaldinho grał m.in. w PSG, Barcelonie i Milanie. W 2005 roku otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego piłkarza roku. Przez wielu kibiców był uznawany za jednego z największych artystów futbolu.

Więcej o: