Kosmiczny rajd Polaka. Złamał wszystkie ograniczenia [WIDEO]

Fenomenalny rajd Konrada Michalaka w meczu ligi tureckiej. Polak mijał kolejnych rywali niczym Usain Bolt w szycie formy.

Konrad Michalak słynął z niesamowitej szybkości jeszcze za czasów w gry w ekstraklasowej Lechii Gdańsk Polak zniknął nieco z radarów po transferze do Turcji, ale jak widać nie zatracił atutów.

Kosmiczny rajd Konrada Michalaka

Do niebywałego rajdu doszło w środowym meczu pomiędzy Hatayasporem a Konyasporem, w którym występuje polski skrzydłowy. Michalak wszedł na murawę w 69. minucie przy wyniku 2:1 dla jego zespołu. 24-latek bardzo dobrze wyglądał szybkościowo na tle zmęczonych rywali, a dowodem tego była jedna z jego akcji. Michalak przebiegł na boisku kilkadziesiąt metrów, mijając rywali prostym wypuszczeniem piłki przed siebie. Cała sytuacja wyglądała jak pojedynek sprintera z przeciętnym człowiekiem, bo na krótkim dystansie skrzydłowy był w stanie stwarzać sobie nad rywalami kilkunastometrową przewagę. - Konrad Michalak testował ograniczenia prędkości - pisze turecki oddział beIN SPORTS.

Ostatecznie jego Konyaspor wygrał 3:1, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Michalak zaliczył asystę przy golu Koki.

Klub Michalaka pozytywnym zaskoczeniem sezonu. Konyaspor może osiągnąć historyczny sukces

Wypożyczony z Achmata Grozny Michalak pełnie w tureckim klubę rolę zmiennika, którego głównym zadaniem jest wchodzić na "podmęczonego rywala". Widać to chociażby po statystykach. Choć 24-latek zagrał w 15 meczach ligi tureckiej, to uzbierał zaledwie 260 minut. W tym czasie udało mu się zdobyć gola i asystę.

Bartosz Bereszyński znalazł się na celowniku AS RomyJose Mourinho wskazał cel transferowy. To Polak

Michalak ma szansę zapisać się jednak w historii klubu, gdyż Konyaspor zajmuje w tym momencie drugie miejsce w tabeli. Szansę na to są spore, ponieważ w tym sezonie tureccy potentaci znajdują się w potężnym kryzysie od lat. Fenerbahce zajmuje trzecie miejsce w tabeli (siedem punktów straty do Konyasporu, Besiktas jest 10. (11 punktów straty), a Galatasaray 12. (12 punktów straty). Liderem jest Trabzonspor, który ma na koncie 45 punktów, czyli aż o dziewięć więcej od zespołu Michalak. W sezonie 2015/2016 Konyaspor zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.