Roy Keane tylko raz poprosił o wymianę koszulek. Ujawnił kogo. "Żałuję tego"

Przez wiele lat swojej piłkarskiej kariery Roy Keane dał się poznać jako niezwykle zadziorny i nieustępliwy piłkarz. Irlandczyk dopiero teraz zdradził, że tylko raz zdarzyło mu się, aby poprosić innego zawodnika o tradycyjną wymianę koszulek.

Po zawieszeniu butów na kołku Roy Keane jest ekspertem, który daje się poznać jako osoba mająca stanowcze zdanie na temat wielu wydarzeń związanych z futbolem. Jego wypowiedzi często miały kontrowersyjny wydźwięk, co właściwie jest potwierdzeniem jego podejścia, które pokazywał jeszcze jako piłkarz.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Nowy stadion Odry OpoleTo już pewne! Kolejne polskie miasto będzie miało nowy stadion. "Marzenie"

Roy Keane krytycznie o wymienianiu się koszulkami

W jednej z rozmów z Garym Nevillem Keane wspomniał o swojej niechęci do wymiany koszulek z innymi graczami. - Tylko raz poprosiłem o to piłkarza innej drużyny. To było w meczu Irlandii z Niemcami na mistrzostwach świata w 1994 roku. Żałuję tego. To był Matthias Sammer. Powiedział: "Nie". Był uprzejmy, ale gdybym jeszcze chciał się z kimś wymienić, to prawdopodobnie wybrałbym Zidane'a - powiedział Irlandczyk.

Keane następnie pochwalił Zidane'a i odniósł się do potencjalnej wymiany koszulek z Francuzem. - To był genialny zawodnik. Kiedyś po meczu w Madrycie szliśmy razem tunelem. Patrzył na mnie i już myślałem, że poprosi mnie o koszulkę. Ale tak nie było. Cieszę się, że nie zamieniliśmy się - dodał.

Keane zaszczepił niechęć w Hendersonie

Zaraz po zakończeniu kariery piłkarskiej Roy Keane rozpoczął karierę trenerską. Jego pierwszym klubem w roli menedżera był Sunderland, który prowadził w latach 2006-2008. Pod jego wodzą pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał chociażby obecny kapitan LiverpooluJordan Henderson.

"Navas spojrzał i zwrócił się do Bułki". "L'Equipe" ujawnia brudy z szatni PSG

Okazuje się, że Irlandczyk zaszczepił w pomocniku niechęć do wymieniania się koszulkami z innymi zawodnikami. - Czy mógłbym poprosić Messiego o koszulkę? Nie. Nigdy tego nie robiłem. Keane powiedział mi, że jeśli prosisz o czyjąś koszulkę, to znaczy, że się nim zachwycasz - stwierdził 31-latek.

Więcej o: