Kolejny zasłużony klub może zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. "Trudno o światełko w tunelu"

Elana Toruń stoi na skraju bankructwa. Występujący w III lidze klub może nie przystąpić do rozgrywek III ligi w rundzie jesiennej, jeśli nie pojawi się nowy inwestor. - Tak jak powiedziałem, w klubie robimy wszystko, żeby znaleźć jakieś światełko w tunelu, aczkolwiek jest o nie bardzo trudno - powiedział jej prezes Maciej Chrzanowski.

Elana to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny klub w Toruniu. Od lat w mieście Kopernika próbują nawiązać do końcówki poprzedniego wieku, kiedy to Elana przez kilka sezonów grała na zapleczu ekstraklasy. Choć jeszcze w sezonie 2018/2019 klub był o włos od awansu do I ligi, wiele wskazuje, że teraz czeka go najgorszy scenariusz. 

Zobacz wideo

Elana Toruń w krytycznej sytuacji. Klub może przestać istnieć. "Trudno o światełko w tunelu" 

Występujący w III lidze Torunianie znajdują się od dłuższego czasu w tarapatach finansowych. W ostatnich miesiącach próbowano ratować klub za pomocą zbiórek, ale coraz głośniej mówi się w Toruniu o tym, że klub może ogłosić upadłość, jeśli nie pojawi się nowy inwestor. - Nie będę ukrywał, że sytuacja klubu jest bardzo trudna [...] Tak jak powiedziałem, w klubie robimy wszystko, żeby znaleźć jakieś światełko w tunelu, aczkolwiek jest o nie bardzo trudno - powiedział prezes Elany Maciej Chrzanowski w rozmowie z "Dziennikiem Toruńskim"

Gol Damiana RasakaCo za gol w ekstraklasie! "Petarda!". "Nie wiem, jak to skomentować" [WIDEO]

Lokalny serwis ddtorun.pl podaje, że miejsce klubu powstanie Fundacja Elany Toruń, która zajmie się piłką młodzieżową. W najbliższych dniach ma się odbyć spotkanie z wierzycielami klubu. To ono da odpowiedź na to, co dalej z klubem.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Elana nie przystąpi do rozgrywek III ligi w rundzie jesiennej. A nawet jeśli to się stanie, to zespół będzie w mocno zmienionym składzie. W klubie zostaną prawdopodobnie jedynie młodzi piłkarze związani z Toruniem. - W obecnej sytuacji trudno byłoby, żebyśmy zatrzymywali piłkarzy na siłę. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja, a ci chłopcy też mają przecież swoje zobowiązania i rodziny. Jeżeli otrzymają ofertę z innych klubów, która będzie dla nich satysfakcjonująca, to na pewno nie będziemy robili im przeszkód. Uważam, że tym piłkarzom i trenerowi Piotrowi Kieruzelowi i tak należy się chwała za to, co udało im się zrobić do tej pory. Dograli do końca rundę jesienną mimo sytuacji, w jakiej jesteśmy - powiedział prezes Chrzanowski.

Dariusz ŻurawKlub ekstraklasy szuka trenera. Będzie powrót po latach?

Na boisku trapiona problemami finansowymi Elana na boisku nie radziła sobie źle. Po 18 kolejkach zespół zajmuje 12 miejsce w tabeli z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. 

Więcej o: