Stanisław Czerczesow coraz bliżej nowej pracy. Klub z europejskimi ambicjami

Stanisław Czerczesow może zostać nowym trenerem Ferencvarosu. Wielokrotny mistrz Węgier pozostaje bez trenera po tym, jak za niezadowalające wyniki w europejskich pucharach zwolniono Peter Stoegera.

Stanisław Czerczesow pozostaje bez pracy od lipca 2021 roku po tym, jak rozstał się z reprezentacją Rosji po nieudanych mistrzostwach Europy. Szkoleniowiec był wymieniany jako jeden z kandydatów do zastąpienia Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii Warszawa. Pojawiały się także głosy, że trener miałby objąć Spartak Moskwa, z którym był przed laty związany jako piłkarz i trener. Ostatecznie Rosjanin prawdopodobnie wróci do pracy, ale w nieco mniej spodziewanym miejscu. 

Zobacz wideo Legia - Spartak. Smutne pożegnanie z Ligą Europy

Faiq BolkiahNajbogatszy piłkarz świata został bez klubu. Kontrakt rozwiązany

Stanisław Czerczesow coraz bliżej mistrza Węgier 

Jak podaje Index.hu, może zostać nowym trenerem węgierskiego Ferencvarosu. Według serwisu Czerczesow porozumiał się już z władzami klubu i wkrótce ma zostać ogłoszony jako nowy szkoleniowiec. Nie wiadomo, na jaki okres ma zostać podpisana umowa. 

Kilka tygodni temu 32-krotny mistrz Węgier zwolnił Petera Stoegera, a głównym powodem były niezadowalające wyniki w europejskich pucharach. Mistrz Węgier zdobył trzy punkty i zajął czwarte miejsce w grupie Ligi Europy, w której rywalizował z Betisem, Celtikiem oraz Bayerem Leverkusen. Ferencvaros zajmuje drugie miejsce w lidze z punktem straty do liderującej Kisvardy (jeden mecz rozegrany więcej). W tym roku klub rozegra jeden mecz ligowy, później do rywalizacji wróci dopiero pod koniec stycznia. 

5 goli w 9 minut Roberta LewandowskiegoNiewiarygodne, co zrobił Robert Lewandowski. Guardiola nie dowierzał [WIDEO]

Czerczesow w przeszłości prowadził takie kluby, jak chociażby Dynamo Moskwa, Amkar Perm, Terek Grozny czy Spartak Moskwa. Największe sukcesy osiągnął z Legią Warszawa, z którą w sezonie 2015/2016 zdobył mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar. Później z reprezentacją Rosji dotarł do ćwierćfinału MŚ 2018. 

Więcej o: