Zagraniczne media piszą o wylosowaniu Polski w Lidze Narodów. "Wielki człowiek"

W czwartkowe popołudnie odbyło się losowanie grup przyszłorocznej edycji Ligi Narodów UEFA. Reprezentacja Polski będzie rywalizować z Belgią, Holandią i Walią. Media z tych krajów oceniły wyniki losowania, a większość z nich zwróciła uwagę na Roberta Lewandowskiego.

Po czwartkowym losowaniu nastroje wśród kibiców są raczej pozytywne. Często można było usłyszeć, że będą to "ciekawe" pojedynki, bowiem poza Holandią, z którą biało-czerwoni grali w ostatniej edycji Ligi Narodów będą to starcia przeciwko drużynom, przeciwko którym Polacy dawno nie grali.

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Paulo Sousa na treningu reprezentacji Polski Sousa może odejść z kadry przed barażami! Brazylijczycy odpalili prawdziwą bombę

W Holandii i Belgii skupiają się na derbach

Holenderskie media przede wszystkim skupiły się na sąsiadującej Belgii, z którą nie wygrali od niemal 25 lat. Dziennik "AD" wskazał, że pojedynki te będą niezwykle ważne z wielu względów. Oceniając wylosowanie reprezentacji Polski wskazano głównie na Roberta Lewandowskiego, którego określono "wielkim człowiekiem".

Belgijski portal sporza.be napisał, że reprezentacja tego kraju trafiła na "Holandię i Lewandowskiego". W artykule opisującym wyniki losowania w skupiono się głównie na kapitanie biało-czerwonych i rywalizacji z sąsiadującym państwem. O Walii w ogóle nie wspomniano.

Walijskie media doceniają rywali

Belgijska gazeta "Het Laatste Nieuws" poświęciła spory tekstom derbowemu pojedynkowi z Holandią. Ponadto dziennikarze skupili się na największych gwiazdach wszystkich trzech reprezentacji. Szczegółowo odniesiono się do takich graczy, jak Memphis Depay, Robert Lewandowski i Gareth Bale.

Walijski oddział brytyjskiego dziennika BBC wskazał, że tamtejsza drużyna narodowa trafiła na "trudnych rywali" w fazie grupowej Ligi Narodów. Przypomniano również ćwierćfinał Euro 2016, kiedy to Walijczycy wygrali z Belgią.

Robert Lewandowski i Cezary Kucharski Kucharski o początku konfliktu z Lewandowskim. "Robertowi przestało się podobać"

Nieco mniej szczegółowo na temat poszczególnych rywali wypowiedzieli się dziennikarze "Wales Online", którzy napisali, że reprezentacja tego kraju "musi dać z siebie wszystko". W kontekście biało-czerwonych napisano, że "dawno nie doszło do pojedynku z tym rywalem".

Więcej o: