Rewolucja w światowej piłce! Boniek ujawnia. Reakcja na mundial co dwa lata

Zbigniew Boniek potwierdził w rozmowie z portalem meczyki.pl, że od 2024 roku do Ligi Narodów mogą dołączyć drużyny z Ameryki Południowej. Taki "minimundial" byłby odpowiedzią na plany FIFA o rozgrywaniu mistrzostw świata co dwa lata.

UEFA i CONMEBOL są zdecydowanie przeciwko planom FIFA, której prezydent Gianni Infantino nie kryje chęci organizowania mistrzostw świata nie co cztery, a co dwa lata. Wygląda na to, że organizacje zrzeszające federacje z Europy i Ameryki Południowej wyprowadzą kontratak w postaci własnego pomysłu na nowe rozgrywki.  

Zobacz wideo Co Polska musi zrobić, żeby pojechać na mundial? Baraże grozy i wielkie pieniądze

Wielkie plany UEFA i CONMEBOL. "Minimundial" od 2024 roku?

Jak informowaliśmy już dwa miesiące temu, UEFA planuje rozbudowę Ligi Narodów od 2024 roku i zamierza w to zaangażować również południowoamerykańską federację CONMEBOL. 

Najnowszy pomysł to powstanie międzykontynentalnej Ligi Narodów. Rozgrywana ona byłaby co cztery lata. O zwycięstwo rywalizowałoby osiem zespołów (cztery najlepsze z mistrzostw Europy i cztery z Ameryki Południowej). Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem meczyki.pl potwierdził, że UEFA poważnie rozważa taki scenariusz.

Jak podkreślono, obie federacje zamierzają też otworzyć wspólne biuro w Londynie, które "będzie służyć do zacieśniania relacji i konkretyzacji planów". Pierwotnie sześć najlepszych drużyn z Ameryki Południowej miałoby dołączyć do dywizji A Ligi Narodów z najlepszymi zespołami z Europy. Pozostałe cztery trafiłyby z kolei do dywizji B. Plany te miałyby wejść w życie od edycji 2024/25, czyli rozpocząć się tuż po Euro 2024 planowanym na ten rok turnieju Copa America. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W czwartek w Nyonie odbyło się z kolei losowanie najbliższej edycji Ligi Narodów - 2022/23. Polska trafiła do grupy A4, w której zmierzy się z Belgią, Holandią i Walią.

Więcej o: