Pierwsze komentarze po losowaniu Ligi Narodów. "Niewiarygodne"

Reprezentacja Polski poznała rywali, z którymi zmierzy się w trzeciej edycji Ligi Narodów UEFA. Losowanie odbyło się w czwartek o godzinie 18:00. Po ogłoszeniu przeciwników biało-czerwonych w sieci pojawiło się sporo komentarzy, spośród których w większości mówiono o "ciekawej" grupie.

W pierwszej edycji Ligi Narodów reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w grupie za Portugalią i Włochami, co w łącznej klasyfikacji końcowej dało jej 10. miejsce. W drugiej edycji z kolei biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej pozycji (za Włochami i Holandią, przed Bośnią i Hercegowiną), również zajmując 10. lokatę w łącznej klasyfikacji.

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego Wybierz serwis

Kolejny cios w Legię po ataku chuliganów. To może słono kosztować klubKolejny cios w Legię po ataku chuliganów. To może słono kosztować klub

Polska poznała rywali w Lidze Narodów UEFA

W losowaniu trzeciej edycji Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski znalazła się w trzecim koszyku, wraz z Anglią, Szwajcarią i Chorwacją. Wiadomo było, że Polacy nie będą mogli trafić na te zespoły. W wyniku losowania okazało się, że polscy piłkarze będą się mierzyć z Belgią, Holandią i Walią.

Wyniki losowania:

Grupa A1: Francja, Dania, Chorwacja, Austria
Grupa A2: Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, Czechy
Grupa A3: Włoch, Niemcy, Anglia, Węgry
Grupa A4: Belgia, Holandia, Polska, Walia

Grupa B1: Ukraina, Szkocja, Irlandia, Armenia
Grupa B2: Islandia, Rosja, Izrael, Albania
Grupa B3: Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Rumunia, Czarnogóra
Grupa B4: Szwecja, Norwegia, Serbia, Słowenia

Grupa C1: Turcja, Luksemburg, Litwa, Wyspy Owcze
Grupa C2: Irlandia Północna, Grecja, Kosowo, Cypr/Estonia
Grupa C3: Słowacja, Białoruś, Azerbejdżan, Kazachstan/Mołdawia
Grupa C4: Bułgaria, Macedonia Północna, Gruzja, Gibraltar

Grupa D1: Liechtenstein, Kazachstan/Mołdawia, Andora, Łotwa
Grupa D2: Malta, Cypr/Estonia, San Marino

Komentarze po losowaniu

"Walia, Holandia, Belgia - świetni rywale i wartościowe sprawdziany, czas na zbudowanie porządnej drużyny narodowej na eliminacje Euro 2024. Nie zmarnujmy tego jak poprzednich dwóch Lig Narodów. Do trzech razy sztuka" - podsumował losowanie Marek Szkolnikowski. "Niewiarygodne, jakie my mamy regularne szczęście w losowaniach. I jak niewiele robimy z tej małej przewagi, jaką daje nam los. Zawsze jak są najgorsze opcje, to przechodzimy sobie boczkiem" - napisał Dominik Piechota.

"Ciekawi rywale w naszej grupie #LigaNarodów. Liczę, że te spotkania będą dla nas świetnym przetarciem przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Wiemy, co jest obecnie naszym najważniejszym celem, ale mecze z tak silnymi przeciwnikami, niezależnie od okoliczności, będą dużym wyzwaniem" - ocenił z kolei prezes PZPN Cezary Kulesza.

Potężne problemy Realu. Aż siedem zakażeń. Klub podał nazwiskaPotężne problemy Realu. Aż siedem zakażeń. Klub podał nazwiska

"Dobre losowanie. Fajni piłkarze przyjadą do Polski, to chyba największy plus" - napisał Marcin Gazda. "Belgia, Holandia i Walia. Nie będzie powtórki losowania, ale nie kupujcie jeszcze biletów na finał" - skomentował Michał Kołodziejczyk. "Przyjemna grupa w #NationsLeague - chwała że wymyślono te rozgrywki zamiast meczów towarzyskich!" - podsumował Tomasz Włodarczyk.

Więcej o: