Barcelona chce wykorzystać problemy Aubameyanga. "Mają już plan"

Pierre-Emerick Aubameyang stracił opaskę kapitańską w Arsenalu i znalazł się na cenzurowanym, po tym jak po raz kolejny złamał zasady obowiązujące w drużynie. Według dziennika "The Independent" trudną sytuację Gabończyka chce wykorzystać FC Barcelona.

W Anglii wybuchła właśnie kolejna afera z udziałem Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znów złamał obowiązujące w Arsenalu zasady i tym razem nie mógł już liczyć na wyrozumiałość Mikela Artety. Według doniesień brytyjskich mediów 32-letni piłkarz miał zbyt późno wrócić z niedawnej podróży zagranicznej. Z tego powodu nie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu Arsenalu z Southampton (3:0).

Zobacz wideo Forma Kamila Stocha może eksplodować. Ten niuans jest kluczowy

Zaskakująca wymiana na linii Barcelona - Arsenal? Katalończycy mają plan

W konsekwencji swojego karygodnego zachowania Aubameyang został pozbawiony opaski kapitańskiej. Oprócz tego Mikel Arteta podjął decyzję, że Gabończyk nie zagra w najbliższym meczu Premier League z West Hamem. - To decyzja, którą podjęliśmy w nawiązaniu do niedawnego incydentu z udziałem piłkarza i takie jest nasze stanowisko. Jeśli musimy podjąć taką decyzję, to dlatego, że jest ona właściwa dla obrony interesów klubu - tłumaczył trener Arsenalu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zapadł wyrok ws. trzech chuliganów Legii Warszawa. Zapadł wyrok ws. trzech chuliganów Legii Warszawa. "Dochodzenie trwa"

Napięta sytuacja na linii Aubameyang - Arteta sprawiła, że w brytyjskich mediach ruszyła lawina spekulacji na temat przyszłości piłkarza. Według dziennikarzy w klubie mają już dość nieodpowiedzialnego zachowania Gabończyka i chcą się go jak najszybciej pozbyć. Problemem może być jednak to, że 32-latek może mieć na ten temat inne zdanie, ponieważ inkasuje w londyńskim klubie aż 250 tysięcy funtów tygodniowo. Ciężko może być więc znaleźć mu nowego pracodawcę, który będzie w stanie zapewnień taką pensję.

Zawodnik Pogoni Szczecin przyznał się do uzależnienia. Rusza proces w jego sprawieCibicki został skazany przez Sąd Apelacyjny. "To się nie mieści w głowie"

Jednak według dziennika "The Independent" pomysł na wykorzystanie trudnej sytuacji Aubameyanga ma FC Barcelona. Władze katalońskiego klubu chciałyby dokonać wymiany z Arsenalem, w ramach której na Emirates miałby się przenieść Ousmane Dembele. Według brytyjskich dziennikarzy różnica w wysokości pensji obu zawodników wynosi mniej więcej 30-50 tysięcy euro na korzyść Gabończyka, więc oba kluby mogłyby być zainteresowane takim rozwiązaniem. Dzięki temu jedni i drudzy pozbyliby się zawodników, którzy nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań. 

Więcej o: