Lewandowski komentuje wielkie wyróżnienie. "To nie jest pocieszenie"

W poniedziałek 13 grudnia odbędzie się uroczysta gala, podczas której Robert Lewandowski odbierze kolejną nagrodę. Tym razem kapitan reprezentacji Polski został wyróżniony przez włoski "Tuttosport" tytułem "Golden Player 2021", co 33-latek na gorąco skomentował.

Po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni 33-latek będzie na świeczniku. W plebiscycie "Tuttosport" jego dokonania i formę doceniły największe legendy - osobami decyzyjnymi w procesie głosowania byli między innymi Samuel Eto'o, Edwin van der Sar, Pavel Nedved, Andrij Szewczenko czy Lothar Matthaeus.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski wybrał. Robert Lewandowski wybrał. "Jest takich dwóch"

Druga z rzędu nagroda dla Lewandowskiego

Polak odbierze tę nagrodę po raz drugi z rzędu. Komentując to wyróżnienie Robert Lewandowski był zachwycony, że został doceniony przez tak znakomitych byłych piłkarzy. - Kiedy sezon jest oceniany przez niezwykłych sportowców, wybitnych piłkarzy, którzy doskonale znają realia boiskowe, taka ocena jest dla mnie bardzo ważna i cenna - powiedział.

Kapitan reprezentacji Polski został doceniony za swoje osiągnięcia z całego 2021 roku. Na liście najważniejszych dokonać 33-latka znajdują się trofea klubowe, ale przede wszystkim indywidualne rekordy. Jako kluczowe wskazano pobicie wieloletniego rekordu Gerda Muellera w liczbie zdobytych goli w ciągu jednego sezonu Bundesligi.

Nagroda "nie jest pocieszeniem" dla Lewandowskiego

W ostatnich tygodniach nazwisko Roberta Lewandowskiego bardzo często było wskazywane w kontekście plebiscytu Złotej Piłki. Wielu uważało, że Polak zasłużył na tę nagrodę, jednak ostatecznie otrzymał ją Leo Messi, który między innymi triumfował z reprezentacją Argentyny w Copa America.

Płacheta vs. MaguirePolak ograł najdroższego obrońcę świata. Jak dziecko [WIDEO]

Podczas gali wręczenia Złotej Piłki 33-latek i tak został wyróżniony, otrzymując statuetkę dla najlepszego napastnika 2022 roku. Musiał się jednak obejść smakiem, jeśli chodzi o najważniejsze indywidualne trofeum. - Piłkarze wiedzą, jaka odpowiedzialność leży na napastniku i jak chcemy, aby nasi kibice byli szczęśliwi. Dla mnie z pewnością ta nagroda oznacza uznanie i nie jest pocieszeniem - dodał Lewandowski po ogłoszeniu wygranej w plebiscycie "Tuttosport".

Więcej o: