Samuel Eto'o ma nową pracę. Bardzo prestiżową

Samuel Eto'o został nowym prezesem Kameruńskiej Federacji Piłkarskiej (Fecafoot). Były piłkarz FC Barcelony miał siedmiu konkurentów, ale wygrał wybory z dość sporą przewagą.

Kameruńska Federacja Piłkarska od dłuższego czasu jest w bardzo trudnej sytuacji. Cały czas zmaga się z wieloma konfliktami wewnętrznymi, złym zarządzaniem czy też zarzutami korupcji.

Zobacz wideo Sport.pl LIVE - zapowiedź nowego programu Sport.pl i Gazeta.pl

Od 2018 szefem Fecafoot jest Seidou Mbombo Njoya, który jest jednak podważany przez sporą część kameruńskiego środowiska piłkarskiego. W połowie styczna jego wybór został unieważniony przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie, ale FIFA pozwoliła mu na sprawowanie urzędu do czasu zorganizowania nowych wyborów. 

Legia walczy o grę w pucharach na wiosnę. Gdzie i o której godzinie oglądać mecz ze Spartakiem? [Transmisja TV, stream online] Gorzej być nie może? A jednak. Sytuacja Legii Warszawa robi się dramatyczna

Legenda FC Barcelony nowym prezesem kameruńskiej federacji. Pokonał siedmiu kandydatów

Te odbyły się natomiast w sobotę 11 grudnia. Zgłosiło się w sumie siedmiu kandydatów, ale od samego początku było wiadomo, że walka o przywództwo w kameruńskiej federacji stoczy się pomiędzy obecnym szefem a legendą afrykańskiej piłki Samuelem Eto'o. Były piłkarz między innymi FC Barcelony czy Interu Mediolan zapowiedział start już kilka miesięcy temu i od tamtej pory walczył o poparcie wśród działaczy.

Walka Samuela Eto'o o poparcie okazała się wyjątkowo skuteczna, ponieważ były piłkarz wygrał wybory z dość sporą przewagą nad swoim głównym kandydatem. 40-latek wygrał z Njoyą w stosunku 43:31 głosów i już niedługo obejmie stanowisko. 

Jan Bednarek Fatalnie. Jan Bednarek oceniony przez Anglików

Samuel Eto'o w trakcie swojej kariery grał w wielu klubach w Hiszpanii, Anglii, czy Turcji. Najdłużej, bo ponad pięć lat spędził w FC Barcelonie, z którą dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów i trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Hiszpanii. Czterokrotnie zostawał także wybierany Piłkarzem Roku Afryki. Karierę zakończył w 2019 roku po krótkim okresie spędzonym w Katarze.

Więcej o: