To już pewne! Lewandowski odbierze nagrodę i komentuje: Niewiarygodne

W poniedziałek Robert Lewandowski odbierze kolejną nagrodę. Tym razem będzie to wyróżnienie od włoskiego dziennika "Tuttosport". Wyróżnienie, o którym zdecydowało grono legend futbolu.

Chociaż Robert Lewandowski ma za sobą kolejny, wspaniały rok, to najważniejszej indywidualnej nagrody w piłce nożnej nie dostał. Przed dwoma tygodniami Złota Piłka przyznawana przez "France Football" trafiła do Lionela Messiego. Na tej samej gali Polak został jednak wyróżniony, otrzymując nagrodę dla najlepszego napastnika roku.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Lewandowskiego bardziej doceniła kapituła włoskiego dziennika "Tuttosport", która przyznała naszemu napastnikowi nagrodę Golden Player. To drugie z rzędu takie wyróżnienie dla Lewandowskiego. Wyniki plebiscytu ogłoszono pod koniec listopada, a kapitan reprezentacji Polski wyprzedził w nim Jorginho z Chelsea oraz Messiego, który zajął trzecie miejsce.

Lewandowski doceniony przez legendy

Plebiscyt "Tuttosport" różni się od Złotej Piłki nie tylko prestiżem, ale też kapitułą. O ile w pierwszej głosują dziennikarze z całego świata, o tyle o drugiej nagrodzie decydują byłe legendy futbolu. I tak wyróżnienie Lewandowskiemu przyznali m.in. Andrij Szewczenko, Pavel Nedved, Samuel Eto'o, Edwin van der Sar czy Lothar Matthaeus.

- Głosy tych niezwykłych mistrzów, którzy dobrze znają realia futbolu i boiska, są bardzo cenne. Cieszę się, że wybrali właśnie mnie. Ich ocena jest rzetelna i obiektywna - powiedział dziennikowi Lewandowski, który odbierze nagrodę już w poniedziałek na gali w Turynie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

I dodał: - Z pewnością nie jest to pocieszenie po tym, jak nie wygrałem Złotej Piłki. To ważne wyróżnienie. Niewiarygodne, że zostałem wybrany przez takie legendy.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne tutaj:

 
Więcej o: