Gol już po 60 sekundach, ale sędzia zaskoczył wszystkich. Skandal w LKE [WIDEO]

Do sporego skandalu doszło już na początku meczu Ligi Konferencji Europy pomiędzy FC Basel a Qarabagiem. Po nieco ponad 60 sekundach goście strzelili bramkę, jednak sędziowie nie dopatrzyli się tego, że piłka zdecydowanie całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0.

Przed ostatnią kolejką rywalizacji w grupie H Ligi Konferencji Europy było wiadomo, że do następnej rundy awansują FC Basel i Qarabag FK. Bezpośrednie starcie tych zespołów było jednak ważne, bowiem zwycięzca mógł liczyć na awans do 1/8 finału i uniknięcie konieczności gry w 1/16 rozgrywek.

Piotr Zieliński może odejść z Napoli do Bayernu MonachiumWłosi w euforii po występie Zielińskiego w Lidze Europy. "Dominator"

Skandal w LKE. Arbiter nie uznał prawidłowego gola

Po upływie nieco ponad 60 sekund goście stanęli przed pierwszą dogodną sytuacją bramkową. Ibrahima Wadji wbiegł w pole karne i zagrał w stronę Abdellaha Zoubira, który oddał celny strzał. Powtórki pokazały, że piłka po jego uderzeniu zdecydowanie całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Innego zdania byli jednak sędziowie, którzy nie dopatrzyli się tego faktu. W Lidze Konferencji Europy nie jest stosowany system Goal Line Technology, dlatego też arbiter główny nie otrzymał powiadomienia, że gol powinien zostać zaliczony. Pomimo frustracji piłkarzy Qarabagu gra była kontynuowana.

FC Basel wygrywa grupę H

Niewykluczone, że gdyby w tej sytuacji padła bramka mecz ułożyłby się znacznie inaczej. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Arthur. W 62. minucie na 2:0 podwyższył Pajtim Kasami, natomiast w 74. minucie wynik na 3:0 ustalił Arthur.

Tuż po meczu piłkarz Legii nie wytrzymał. Tuż po meczu piłkarz Legii nie wytrzymał. "Za przeproszeniem"

Pierwsze miejsce w grupie H z dorobkiem 14 punktów zajęło więc FC Basel, które zyskało dzięki temu przywilej gry już w 1/8 finału. Na drugim miejscu premiowanym grą w 1/16 finału z 11 punktami znalazł się Qarabag. Trzecią lokatę zajęła Omonia Nikozja (cztery punkty), a ostatnie miejsce przypadło Kajratowi Ałmaty (dwa punkty).