Wideo piłkarzy Zenita robi furorę w sieci! I chwyta za serce. Miliony wyświetleń [WIDEO]

Zawodnicy Zenita Sankt Petersburg wyszli na piątkowy mecz ligowy z FK Rostów (2:2) z bezdomnymi psami na rękach. Wszystko za sprawą akcji klubu pt. "Psom lepiej w domu", promującym adopcję psów z rosyjskich schronisk. Filmik z piłkarzami Zenita niosącymi czworonożnych kumpli ma już ponad 2,5 mln wyświetleń!

"Psom lepiej w domu" - tak zatytułował swoją akcję przed piątkowym meczem ligowym z FK Rostów (2:2) lider rosyjskiej Premier Ligi, Zenit Sankt Petersburg. Rozpoczęła się zima, a szczególnie w Rosji jest ona niezwykle mroźna. Dlatego też klub postanowił zachęcić kibiców do adopcji czworonogów ze schronisk, gdzie trudno o komfortowe warunki w trakcie dużych mrozów. 

Zobacz wideo Europa ma problem z wygraną Messiego. "Wszyscy mamy europocentryzm. Nie zauważamy jednej rzeczy"

Piłkarze Zenita wyszli na murawę z psami. Wideo podbija internet

Zawodnicy Zenita Sankt Petersburg w ramach akcji wyszli na murawę, niosąc na rękach psy ze schroniska. Ich dobry uczynek został zauważony przez cały piłkarski świat. O tym, jak duży rozgłos zyskała akcja lidera mistrzów Rosji, świadczy fakt, iż wideo na oficjalnym Twitterze klubu przez niespełna 20 godzin ma już prawie 2,5 mln wyświetleń!

Wierzymy, że to przełoży się na zwiększoną liczbę adopcji czworonogów z rosyjskich schronisk.

Sebastian Szymański z kolegami po golu w meczu Dynamo Moskwa - Rubin Kazań. Źródło: https://twitter.com/fcdynamo/status/1464985506694017041/photo/2Trzecie takie wyróżnienie w ciągu pięciu miesięcy. Szymański zachwyca w lidze rosyjskiej

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wszystkie psiaki zostały przedstawione także na wideo z prezentacją składu Zenita na to spotkanie.

Mecz Zenita Sankt Petersburg z FK Rostów zakończył się niespodziewanym remisem 2:2. Zenit prowadzi w tabeli rosyjskiej Premier Ligi, a Rostów zajmuje w niej 11. miejsce.

Więcej o: