Matthaeus wskazał najlepszego piłkarza w historii. "Tylko jedno nazwisko"

- Przed moim czasami najlepszy był Pele. Przez lata mieliśmy tak wielu świetnych graczy. Ronaldo grał bardzo dobrze, a teraz jest Robert Lewandowski. Byli inni, jak Franz Beckenbauer, Johan Cruyff, Eusebio - tylu świetnych graczy! - zaczął Lothar Matthaeus, zapytany o najlepszego piłkarza w historii.

Od wielu lat toczy się zażarta dyskusja, kto jest najlepszym piłkarzem w historii. Jedni uważają, że jest to Pele, inni, że Diego Maradona lub Leo Messi. Swoje zdanie w tym temacie wyraziła legenda niemieckiej piłki, Lothar Matthaeus.

Zobacz wideo Europa ma problem z wygraną Messiego. "Wszyscy mamy europocentryzm. Nie zauważamy jednej rzeczy"

Puchar Turcji. Niecodzienny gest zawodników KonyasporuZaczęli grę od środka boiska. Rywale stanęli i tylko się przyglądali [WIDEO]

- To trudne pytanie, ponieważ piłka nożna bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Jak możemy porównać kogoś takiego jak Pele, który grał 40-50 lat temu, z tymi, którzy grają obecnie? Może Messi w ciągu ostatnich 10-15 lat, był najlepszy. Za moich czasów Diego Maradona był najlepszy. Byli też inni, jak Ruud Gullit, Marco van Basten, Gary Lineker, a może nawet ja! - powiedział Matthaeus na łamach portalu sportskeeda.com.

Matthaeus wybrał najlepszego gracza w historii futbolu. "Muszę powiedzieć Pele!"

- Przed moim czasami najlepszy był Pele. Przez lata mieliśmy tak wielu świetnych graczy. Ronaldo grał bardzo dobrze, a teraz jest Robert Lewandowski. Byli inni, jak Franz Beckenbauer, Johan Cruyff, Eusebio – tylu świetnych graczy! - zaczął wymieniać dalej były pomocnik.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W dalszej części wypowiedzi Matthaeus zdecydował się w końcu wybrać tego najlepszego. - Wymieniłem wielu zawodników i każdy z nich sprawił, że piłka nożna była interesująca przez lata. Kiedy mówimy wyłącznie na podstawie liczb, Pele trzykrotnie wygrał mistrzostwo świata! Messi nigdy nie wygrał go, podczas gdy Maradona wygrał go raz. Oznacza to, że kiedy pomyślisz o tych liczbach w głowie, to wypowiesz tylko jedno nazwisko. Muszę powiedzieć Pele! - zakończył.

Zdzisław Kręcina i Robert LewandowskiKręcina uderza w Lewandowskiego. "Najgłupszy ruch w jego karierze"

Matthaeus w przeszłości był pomocnikiem m.in. Bayernu Monachium i Borussii Monchengladbach, a obecnie jest jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy swojego pokolenia. W 1990 roku wygrał Złotą Piłkę po tym, jak poprowadził Niemcy do wygrania mistrzostwa świata. Obecnie udziela się w telewizji jako ekspert stacji Sky Sport Deutschland.

Więcej o: