CO! ZA! GOL! Czysta magia! Jak on to zrobił?! [WIDEO]

Jeśli futsal może być sztuką, to Hossein Tayyebi, piłkarz lizbońskiej Benfiki, z pewnością zasługuje na miano artysty. Co to był za gol! A nawet dwa gole!

W futsalu grają pięcioosobowe drużyny (czterech w polu plus bramkarz), przez co każdy z zawodników musi być dobrze wyszkolony technicznie. Dzięki temu oglądając futsal, oglądamy piękne i efektowne gole. Ale czegoś takiego, to jeszcze nie widzieliśmy.

Obaj bramkarze wylecieli z boiska. Napastnik pomógł wygrać serię karnych [WIDEO]Dwie czerwone kartki i napastnik broniący rzuty karne! Szalony mecz Pucharu Turcji

Zobacz wideo Iga Świątek opowiada, jak pokonała Nadala. "Dużo inspiracji i dużo radości"

W środę rozpoczęły się rozgrywki Ligi Mistrzów. W inauguracyjnym meczu lizbońska Benfica mierzyła się z węgierskim klubem Haladas. Benfica wygrała 8:3, a ozdobą spotkania była bramka Irańczyka Hosseina Tayyebiego, który tego dnia strzelił dwa gole. Trafienie na 3:1 przejdzie do historii futsalowej Ligi Mistrzów. Zresztą, sami spójrzcie:

Bramka na 4:1, również autorstwa Irańczyka, też była kapitalna. Tym razem Tayyebi popisał się jednak mierzonym uderzeniem fałszem. I to zza połowy.

W innym meczu tej grupy LM Uragan ograł 5:3 Levante.

Kamil Jóźwiak w Derby CountyMedia: Klub Polaków może zostać zlikwidowany! "Jest wielu zainteresowanych"

Tayyebi - artysta futsalu

Tayyebi ma 34 lata, a od roku gra w Benfice. Irańczyk może pochwalić się udziałem w trzech mundialach. Podczas mistrzostw świata w Kolumbii w 20016 roku zdobył brązowy medal, a Iran w 1/8 finału wyeliminował Brazylię.

 

Podczas tegorocznego mundialu (rozgrywanego na Litwie) Iran awansował do ćwierćfinału, gdzie uległ Kazachstanowi 2:3.

Więcej o: