Czesi zarządzili deportację prezesa białoruskiej federacji piłkarskiej

Czeskie media poinformowały, że na terytorium naszych południowych sąsiadów pojawił się prezes białoruskiej federacji piłkarskiej, który został zatrzymany na skutek złamania przepisów pandemicznych. Finalnie został deportowany z kraju.

Pavla Urouskova, rzeczniczka prasowa policji województwa morawsko-śląskiego przekazała agencji Sputnik, że w środowe przedpołudnie doszło do wydalenia z terytorium Czech szefa Białoruskiego Związku Piłki Nożnej Uładimir Bazanau i jego żony.

Zobacz wideo Kulesza: Dlaczego wygrałem? Trzeba pytać delegatów. Boniek: Polska piłka ma we mnie przyjaciela

Bohaterski wyczyn gracza Arsenalu. Powstrzymał złodziejaBohaterski wyczyn gracza Arsenalu. Odparł atak uzbrojonego złodzieja

Prezes Białoruskiego Związku Piłki Nożnej przyjechał na mecz

Cytowana przez serwis "Urdupoint" Urouskova wyjaśniła przyczyny takiej decyzji. - Pobyt na terytorium Czech dwóch obcokrajowców zatrzymanych przez policję został zakończony 30 listopada z powodu naruszenia przez nich obowiązujących środków przeciwepidemicznych. Otrzymali nakaz opuszczenia kraju do 1 grudnia - wytłumaczyła.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Rzeczniczka prasowa policji co prawda nie wskazała, o kogo dokładnie chodzi, ale po informacjach opublikowanych przez internetowe wydanie "Denik N" wynika, że chodziło właśnie o Zabanaua i jego małżonkę. Gazeta przekazała, że szef Białoruskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się w Czechach w związku z meczem kobiecych reprezentacji.

Zlatan Ibrahimović kontra Romelu Lukaku. Derby Mediolanu w Pucharze WłochIbrahimović zdradza kulisy słynnej awantury: Byłem w szoku. Uderzyłem w jego czuły punkt

Wizyta Zabanaua w Czechach, tak czy siak, okazałaby się bezowocna. Z uwagi na wystąpienie trzech przypadków zakażenia COVID-19 w białoruskim zespole spotkanie zostało odwołane.

Więcej o: