Erwin Wilczek nie żyje. Rekordzista w liczbie piłkarskich trofeów w polskim futbolu miał 81 lat

We wtorek media obiegła smutna informacja o śmierci legendarnego zawodnika Górnika Zabrze Erwina Wilczka. Choć w Polsce grał tylko w jednym klubie, stał się zawodnikiem z największą liczbą wywalczonych trofeów na krajowych boiskach.

Informację o śmierci Wilczka za pośrednictwem Twittera przekazał dziennikarz Paweł Czado. "Dotarła do mnie smutna wiadomość. Zmarł Erwin Wilczek, który z Górnikiem Zabrze wywalczył piętnaście trofeów. Dziewięciokrotnie zdobył mistrzostwo Polski, sześć razy Puchar Polski. Miał 81 lat. R.I.P." - napisał.

Robert Lewandowski"Dług wobec Lewandowskiego". Kolejny dziennikarz ujawnia swój głos w Złotej Piłce

Dziewięć tytułów mistrza Polski

Erwin Wilczek był jedną z największych gwiazd Górnika Zabrze, kiedy ten nie miał sobie równych na polskich boiskach. Barwy klubu reprezentował od 1959 roku roku i już w pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo kraju. W kolejnych latach z zabrzańskim klubem sięgał po to trofeum jeszcze ośmiokrotnie.

"Żegnamy legendarnego piłkarza. Człowieka wielkiego, ale skromnego i życzliwego, który nie lubił rozgłosu, choć na boisku należał do najlepszych. Gdyby grał dziś, pewnie broniłby barw najlepszych klubów w Europie" - napisano na oficjalnej stronie internetowej Górnika Zabrze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Sześć wygranych Pucharów Polski

Na poziomie juniorskim Wilczek reprezentował barwy zespołów Wawel Wirek i Zryw Chorzów, po czym przeniósł się do Zabrza. Był on jednym z autorów największych sukcesów w historii klubu, a poza dziewięcioma tytułami mistrzowskimi z drużyną sześciokrotnie triumfował również w Pucharze Polski.

Polskie piłkarki nie składają broni po porażce. Polskie piłkarki nie składają broni po porażce. "Ta drużyna się nie poddaje"

Największym osiągnięciem w karierze Wilczka było dotarcie do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku. Na początku 1972 roku przeniósł się natomiast do francuskiego Valenciennes, gdzie zakończył karierę. Jako trener prowadził właśnie zespół z Francji, a także reprezentację Gabonu.

Więcej o: