Niemcy zdradzają kulisy Złotej Piłki. I tym bardziej podziwiają Lewandowskiego

Robert Lewandowski zajął 2. miejsce w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki. Niemieccy dziennikarze postanowili zdradzić kulisy poniedziałkowej gali. Jak podkreślili na łamach "Bilda", Polak już wcześniej wiedział, że nie będzie w tym roku najlepszy.

W poniedziałkowy wieczór w Theatre du Chatelet w Paryżu odbyła się uroczysta gala magazynu "France Football", na której wręczona została Złota Piłka. Po raz siódmy w karierze nagrodę tę zgarnął Leo Messi, który w głosowaniu wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Jorginho.

Zobacz wideo Złota Piłka jak konkurs piękności? Czyli dlaczego Messi wygrał z Lewandowskim

Niemieccy dziennikarze zdradzają kulisy gali Złotej Piłki

W środę kulisy plebiscytu zdradził niemiecki "Bild". Jak opisują niemieccy dziennikarze, Robert Lewandowski już trzy dni wcześniej znał wyniki plebiscytu i wiedział, że Złotą Piłkę otrzyma w poniedziałek Leo Messi. Argentyńczyk o swojej wygranej dowiedział się jeszcze wcześniej - wszystko ze względu na konieczność nagrania wywiadu z tej okazji. Konieczne jest także zorganizowanie sesji zdjęciowej.

Kompromitująca wpadka podczas gali Złotej PiłkiTak naprawdę wygląda nagroda Lewandowskiego. Kompromitująca wpadka Drogby

Jak jednak podkreślają niemieccy dziennikarze, Lewandowski zachował wielką klasę, ciesząc się z 2. miejsca w tegorocznym plebiscycie. W swoim podziękowaniu brzmiał, jakby to on był najlepszy. Wraz z napastnikiem Bayernu Monachium w Paryżu obecna była jego żona Anna i mama Iwona.

Karl-Heinz Wild, dziennikarz Kickera, który ma prawo głosować jako jedyny niemiecki dziennikarz, podsumował wyniki tegorocznej gali. - Głosowałem inaczej niż wypadły końcowe wyniki. Liczby Lewandowskiego i jego występy wyraźnie przemawiały za nim. Zasłużył na wygraną - podkreślił dziennikarz.

Robert Lewandowski na gali Złotej Piłki 2021Thomas Mueller komentuje wyniki Złotej Piłki. "Niczym Ribery w 2013 roku"

Patrice Evra ostro skrytykował wyniki Złotej Piłki

Wyniki tegorocznej gali Złotej Piłki ostro skrytykował Patrice Evra. - Witam was na gali Złotego Balona. Tak balona, a nie piłki, bo to zawstydzająca sprawa od wielu lat. I już wystarczy - zaczął swój wpis były piłkarz Manchesteru United. - Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest korupcja. Ludzie otwórzcie oczy. Ja jestem nikim, by mówić, kto zasłużył, a kto nie. Ale widzę komentarze: "kradzież, kradzież". Ludzie się nie zgadzają. Gdybym umieścił ankietę o Lewandowskim i Messim, to Lewandowski, by wygrał. Mój przekaz dotyczy tej wielkiej, skorumpowanej organizacji - dodał Francuz.

Więcej o: