Mbappe przybity po poznaniu miejsca w Złotej Piłce. Reakcję uchwyciły kamery

Podczas poniedziałkowej gali wręczenia Złotej Piłki kamery telewizyjne kilkukrotnie uchwyciły Kyliana Mbappe, który siedział w towarzystwie Leo Messiego i Luisa Suareza. Francuski napastnik najwyraźniej był mocno niezadowolony z faktu, że został sklasyfikowany dopiero na dziewiątym miejscu.

22-letni gwiazdor PSG nie był wskazywany w roli faworyta do zdobycia wyróżnienia za cały 2021 rok. Tymi zdecydowanie byli Leo Messi i Robert Lewandowski, a wielu ekspertów było niemal pewnych, że trzecie miejsce zajmie mistrz Europy i triumfator w Lidze Mistrzów, gracz Chelsea Jorginho.

Zobacz wideo Messi hucznie witany na gali Złotej Piłki

France Golden BallTak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Mbappe sfrustrowany swoim miejscem

Ostatecznie Złota Piłka za 2021 rok trafiła w ręce Leo Messiego, dla którego była to już siódma nagroda w trakcie kariery. Drugie miejsce z niewielką stratą do Argentyńczyka zajął kapitan reprezentacji Polski, natomiast włoski pomocnik zakończył plebiscyt na trzeciej lokacie.

Na twarzy Mbappe z kolei trudno było nie dostrzec frustracji. Prezentowani podczas gali zawodnicy byli opisywani w kolejności od 10 do 1. 22-latek z pewnością był niezadowolony z faktu, że zajął dopiero dziewiąte miejsce, choć wyprzedził Gianluigiego Donnarummę czy Erlinga Haalanda, którzy zajęli dwa kolejne miejsca.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

 

Najniższe miejsce w karierze Mbappe

Poza pierwszą trójką wyżej od Kyliana Mbappe byli Kevin de Bruyne, Mohamed Salah, Cristiano Ronaldo, N'Golo Kante i Karim Benzema. Dziewiąte miejsce oznacza, że 22-latek został sklasyfikowany na najniższym miejscu od 2017 roku, czyli pierwszej edycji plebiscytu, w której francuski napastnik brał udział.

France Golden BallEuropa ma problem z wygraną Messiego. "Nie zauważamy jednej rzeczy"

Przed czterema laty, jeszcze jako zawodnik AS Monaco Mbappe zajął siódme miejsce. Rok później zanotował spory awans, bowiem został sklasyfikowany na czwartej pozycji. W 2019 roku z kolei zakończył plebiscyt na szóstej lokacie.

Więcej o: