Agent Lewandowskiego jednoznacznie: Nie dziwię się setkom milionów fanów

Agent Roberta Lewandowskiego, Pini Zahavi zdecydował się skomentować wyniki plebiscytu Złotej Piłki "France Football", w którym jego zawodnik zajął drugie miejsce, za Leo Messim. - Ta nagroda należy się Lewandowskiemu - uważa.

Wokół wyników plebiscytu pojawiło się już sporo kontrowersji i głosów krytyki. Argentyńskie i niemieckie media często wskazują, że Złota Piłka za 2021 rok należała się Robertowi Lewandowskiemu. Wielu byłych piłkarzy ma podobne zdanie, lub krytykuje wybór Lionela Messiego, jak Iker Casillas.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Agent Lewandowskiego o Złotej Piłce: Należała się Robertowi

Wyniki ogłoszone na poniedziałkowej gali w Paryżu skomentował już agent napastnika Bayernu, Pini Zahavi. - Wielki gratulacje dla Messiego: wygrał imponujący zawodnik i już wieczna legenda piłki nożnej. Ale Ballon D'Or 2021 nie należy do niego. Nie tym razem. Złota Piłka należy się Robertowi Lewandowskiemu - wskazał w rozmowie z dziennikiem "tz" Zahavi. 

- Nie dziwię się setkom milionów fanów, którym trudno uwierzyć w końcowy rezultat tego prestiżowego wydarzenia. Robert nie został oszukany, ale to on powinien otrzymać nagrodę. Poniedziałkowy wieczór powinien się skończyć z nim celebrującym swoją pierwszą Złotą Piłkę - stwierdził agent Polaka.

Nagroda pocieszenia dla Lewandowskiego krytykowana. "To wyjątkowo słabe"

Przy okazji dziennik "tz" jest kolejnym medium, które ujmuje "France Football" w kontekście nagrody, jaką przyznali Lewandowskiemu na gali Złotej Piłki. Było to wyróżnienia dla najlepszego strzelca roku. "To wyjątkowo słabe pocieszenie" - skomentowali dziennikarze.

"To było obraźliwe" - tak wcześniej pisał o tej "nagrodzie pocieszenia" dla Roberta Lewandowskiego dziennik "La Nacion". Dziennikarze z Argentyny tak, jak niemieckie media nie widzą większego sensu w jej przyznawaniu i tworzeniu już w dniu gali. 

Więcej o: