Nawet Marcin Najman grzmi po Złotej Piłce. "Na pohybel"

Wśród wielu osób, które skomentowały rozstrzygnięcia ogłoszone podczas poniedziałkowej gali Złotej Piłki znalazł się również Marcin Najman. Były pięściarz jest on zawiedziony zwycięstwem Leo Messiego i wierzy, że Robert Lewandowski w końcu otrzyma to wyróżnienie.

Marcin Najman od dłuższego czasu daje się poznać jako zapalony fan żużla. W swoim najnowszym wpisie, w którym odniósł się do wyników Złotej Piłki porównał sytuację Roberta Lewandowskiego, który zajął w plebiscycie drugie miejsce do tej, z jaką przed laty mierzył się Tomasz Gollob.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Kroos i Casillas niezadowoleni ze zwycięstwa Messiego. 'Niezasłużenie'Toni Kroos nie ma żadnych złudzeń po gali Złotej Piłki. "Absolutnie"

Najman porównuje sytuację Lewandowskiego do Golloba

Były żużlowiec przez wiele lat nie był w stanie zdobyć tytułu mistrza świata. Sztuka ta udała mu się dopiero w wieku 40 lat. "Tomek, podobnie jak Robert, miał ten tytuł na wyciągnięcie ręki w 1999 i w 2003 roku. Za pierwszym razem niemal pewny już tytuł odebrał mu straszliwy karambol z Piotrem Protasiewiczem we Wrocławiu. Drugim razem bliźniacza sytuacja tyle, że na drodze stanął wypadek samochodowy. To Gollob był wówczas najlepszym zawodnikiem świata, ale tytułu nie zdobył. Upragniony cel zrealizował w 2010 roku" - przypomniał Najman.

 

Marcin Najman jest także kolejną osobą, która uważa, że to kapitan reprezentacji Polski powinien sięgnąć po Złotą Piłkę za 2021 rok. Wielką szansę na to wyróżnienie miał już przed rokiem, jednak plebiscyt został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Były pięściarz we wpisie wystosował również apel, aby przy okazji potencjalnego odbierania Złotej Piłki w przyszłym roku Robert Lewandowski wygłosił przemowę w języku polskim.

PSG traci nadzieję. PSG traci nadzieję. "The Athletic" podpala lont ws. Kyliana Mbappe

"W tamtym roku tytuł odebrała mu pandemia. W tym roku nieprzychylni decydenci. Do trzech razy sztuka Robson! Lewandowski upragniony cel jeszcze zrealizuje, na pohybel elicie krawaciarzy zarządzających światową piłką. Robert, tylko gdy będziesz go odbierał, zrób przemowę w polskim Języku. Niech się uczą gamonie polskiego" - dodał Najman.

Więcej o: