Messi ma życzenie po zdobyciu Złotej Piłki. Chodzi o Lewandowskiego

Piękne słowa Lionela Messiego po zdobyciu siódmej Złotej Piłki w karierze nabierają nowego znaczenia. Argentyńskie media piszą o nich, że to wręcz życzenie piłkarza wobec Roberta Lewandowskiego i organizatorów plebiscytu.

To być może najważniejszy moment gali Złotej Piłki dla środowiska spoza zwycięzcy, Leo Messiego. I być może większe wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego, niż "nagroda pocieszenia" dla najlepszego strzelca roku od "France Football". Messi stanął na scenie, odebrał Złotą Piłkę i przemówił do Lewandowskiego.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Wielkie słowa Messiego. Argentyńskie media piszą, że piłkarz ma życzenie ws. Lewandowskiego

- Robert, myślę, że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, "France Football" powinno ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii koronawirusa. Moim zdaniem powinieneś mieć to trofeum w swoim domu - powiedział Messi.

Iker Casillas jest wściekły. Apeluje do Iker Casillas jest wściekły. Apeluje do "France Football". "To nie takie trudne, do cholery"

Argentyńskie media nazwały to wręcz życzeniem zawodnika. Dziennik "Ole" na koniec swojego artykułu o słowach Messiego spytał: "Czy France Football przyzna nagrodę Lewandowskiemu?". Odpowiedzi sprzed gali wskazywały jednak, że nie będzie przyznania "zaległego" trofeum dla piłkarza, który wygrałby je w 2020 roku.

 

"Messi wręcz wymaga od organizatorów, żeby zrekompensowali Polakowi zeszły sezon"

"Messi odczuwał dyskomfort. Swoimi słowami wygłoszonymi na gali wręcz wymaga od organizatorów, żeby zrekompensowali Polakowi zeszły sezon, w którym plebiscyt odwołano. Za ten obecny też. Ładny gest. Kolekcjoner trzyma coś, co nie należy do niego. W powietrzu unosiło się poczucie niesprawiedliwości i nawet Messi zdecydował się zareagować. Jakby wisiał nad nim zduszony płacz: Przepraszam, Robert" - opisuje "La Nacion".

Kroos i Casillas niezadowoleni ze zwycięstwa Messiego. 'Niezasłużenie'Toni Kroos nie ma żadnych złudzeń po gali Złotej Piłki. "Absolutnie"

Tymczasem sam Messi zbiera coraz więcej krytyki po zdobyciu siódmej Złotej Piłki w karierze. Nie broni go nawet Jordi Punti, autor książki o piłkarzu, "Messi. G.O.A.T.", w której się nim zachwycał. - Messi na zawsze pozostanie Messim. Ale ta nagroda zwyczajnie mi do niego nie pasuje - mówił pisarz i chwalił Roberta Lewandowskiego, który wraz z N'Golo Kante według niego bardziej zasłużył na wyróżnienie.

Leo MessiLeo Messi w wywiadzie dla TVP. I te słowa o Robercie Lewandowskim

Więcej o: