"Zniewaga Lewandowskiego. To obraźliwe". Gromy po nagrodzie dla Polaka

"To było obraźliwe" - pisze o nagrodzie pocieszenia dla Roberta Lewandowskiego dziennik "La Nacion". Dziennikarze z Argentyny tak, jak niemieckie media nie widzą większego sensu w przyznawaniu mu wyróżnienia jako "najlepszemu strzelcowi roku". Pytają za to, czy organizatorzy spełnią życzenie Lionela Messiego wobec Polaka.

Robert Lewandowski w trakcie gali Złotej Piłki w Paryżu miał swoje "pięć minut". Pojawił się na scenie, żeby odebrać nagrodę przyznawaną "najlepszemu strzelcowi roku". Organizatorzy dali mu czas na przemowę i przygotowali zestawienie jego najpiękniejszych trafień. 

Zobacz wideo ZŁOTA PIŁKA 2021. LEWANDOWSKI VS. MESSI. ZNAMY ZWYCIĘZCĘ [SEKCJA PIŁKARSKA #101]

"Nagroda pocieszenia" dla Lewandowskiego? "To obraźliwe"

Ale kategoria, której stworzenie organizatorzy ogłosili dopiero w dniu gali, nie została odebrana pozytywnie. Od początku pisano o niej jako możliwej "nagrodzie pocieszenia" dla Lewandowskiego, zgodnie z tym, że Złotą Piłkę zgarnął Lionel Messi. Dodatkowo przyznano także tytuł najlepszej drużyny roku dla Chelsea.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek i kapitan reprezentacji Polski Robert LewandowskiLewandowski najlepszy w historii, ale to Boniek wciąż ma jedną przewagę

Ostro ocenia tę sprawę nawet argentyński dziennik "La Nacion" opisujący głównie kwestie dotyczące zwycięzcy, Lionela Messiego. "To było obraźliwe. Wyglądało to, jak inicjatywa last minute" - piszą dziennikarze.

Lionel Messi i Robert Lewandowski na gali Złotej PiłkiSensacyjne tytuły w Argentynie. Tak, to do Lewandowskiego. "Perdon"

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

 

Leo Messi ma życzenie: Zasłużył

Dziennik "Ole" przytacza za to wypowiedź Lionela Messiego tuż po odebraniu przez niego Złotej Piłki o tym, że "Lewandowski zasłużył na swoje trofeum rok wcześniej". W "La Nacion" opisano te słowa jako "żądanie Messiego w stronę organizatorów". Dziennikarze "Ole" pytają zatem na koniec swojego artykułu: czy życzenie Messiego zostanie spełnione? Jeszcze przed galą organizatorzy zapowiadali jednak, że trofeum za poprzedni rok na pewno nie przyznają. 

Robert Lewandowski na gali Złotej PiłkiOtwarcie "Bilda" aż grzmi! Niemcy po gali Złotej Piłki. "Skandal"

Sprawa "nagrody pocieszenia" Lewandowskiego była też krytykowana w niemieckich mediach. "Fakt, że organizatorzy z tygodnika France Football dali Lewandowskiemu nagrodę pocieszenia za bycie najlepszym strzelcem roku, żeby nie wyjechał z gali z pustymi rękami, wyglądało jak usprawiedliwienie i niemalże jak zniewaga. Przepraszamy, drodzy koledze, ale proszę dobrowolnie zrezygnować ze swoich roli i oddać prawo oddania głosu komuś innemu w przyszłym roku. W poniedziałkowy wieczór staliście się kompletnie niewarci zaufania" - czytamy w komentarzu dziennikarzy portalu sportbuzzer.de.

Więcej o: