Messi odbiera Złotą Piłkę i zaczyna mówić do Lewandowskiego. "Wszyscy wiemy"

Leo Messi po raz siódmy w karierze został zwycięzcą Złotej Piłki - w plebiscycie "France Football" okazał się lepszy od Roberta Lewandowskiego. Zawodnik PSG podczas przemówienia zwrócił się do napastnika Bayernu Monachium. - W zeszłym roku zasłużyłeś na Złotą Piłkę - powiedział Messi do Lewandowskiego.

Leo Messi zdobył najwięcej Złotych Piłek w historii plebiscytu organizowanego przez "France Football". Argentyńczyk triumfował w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 oraz 2019. W tym roku zawodnik Paris Saint-Germain także był jednym z głównych faworytów do zdobycia tej nagrody, obok Roberta Lewandowskiego.

Zobacz wideo ZŁOTA PIŁKA 2021. LEWANDOWSKI VS. MESSI. ZNAMY ZWYCIĘZCĘ [SEKCJA PIŁKARSKA #101]

Leo Messi wygrywa Złotą Piłkę i zwraca się do Roberta Lewandowskiego. "Zasłużyłeś na to"

W poniedziałek wieczorem siódma wygrana Leo Messiego w plebiscycie Złotej Piłki stała się faktem. Reprezentant Argentyny uzyskał aż 613 głosów, o ponad 30 więcej od Roberta Lewandowskiego. Messi po odebraniu nagrody nie ukrywał, że wielkim wydarzeniem dla niego było zwycięstwo w Copa America. - Zawsze uważałem, że czegoś mi brakuje w karierze. Teraz już tak nie jest, bo wygrałem Copa America z reprezentacją Argentyny - powiedział.

 

Były zawodnik Barcelony skorzystał też z okazji, żeby zwrócić się w stronę Lewandowskiego, z którym rywalizował o tę nagrodę. - Robert, myślę że zasłużyłeś na Złotą Piłkę w 2020 roku, "France Football" powinno ci ją przyznać. Wszyscy wiemy, że ci się to należało, byłeś wtedy zwycięzcą i nie mogłeś otrzymać nagrody z powodu pandemii koronawirusa. Moim zdaniem powinieneś mieć to trofeum w swoim domu - dodał Messi.

Lewandowski zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki i został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w tym zestawieniu. Na trzeciej pozycji w 1974 roku znalazł się Kazimierz Deyna, natomiast osiem lat później podobny wynik osiągnął Zbigniew Boniek. - Jestem bardzo dumny z tego, że tu jestem, niemal dwa lata po tak trudnym czasie spowodowanym pandemią. Cieszę się ze zdobycia tej nagrody, zawsze jestem gotów, żeby strzelać bramki - mówił Lewandowski po odebraniu nagrody dla najlepszego strzelca roku.

Nawet Jordi Punti nie wierzy w Złotą Piłkę dla Messiego. "Stał, upadał. Najgorsza wersja"

- Messi na zawsze pozostanie Messim. Ale ta nagroda zwyczajnie mi do niego nie pasuje - mówi nam Jordi Punti, autor książki o Argentyńczyku, po tym, jak piłkarz zdobył siódmą Złotą Piłkę w karierze. A czy powinien? Według naszego rozmówcy miał tylko jeden poważny argument, żeby być ponad Robertem Lewandowskim. Rozmowę Jakuba Balcerskiego przeczytasz pod tym linkiem >>

Więcej o: