Alexia Putellas zwyciężczynią Złotej Piłki

Zanim poznamy najlepszego piłkarza roku według "France Football", organizatorzy gali wybrali najlepszą piłkarkę 2021 roku! Zwyciężczynią Złotej Piłki w 2021 roku jest Alexia Putellas.

Alexia Putellas została trzecią kobietą, która zdobyła Złotą Piłkę Kobiet. Nagroda ta jest przyznawana od 2018 roku, a pierwszą zwyciężczynią była Ada Hegerberg. Nie jest to pierwsza indywidualna nagroda, po którą sięgnęła reprezentantka Hiszpanii. Wcześniej Putellas została nagrodzona tytułem Piłkarki Roku UEFA

Zobacz wideo Czerwony dywan na końcu. Trwają przygotowania do ceremonii Złotej Piłki
 

Złota Piłka 2021. Znamy najlepszą piłkarkę roku wg. "France Football"

Alexia Putellas występuje w FC Barcelonie. 27-latka wraz ze swoim zespołem sięgnęła w tym sezonie po mistrzostwo Hiszpanii oraz krajowy puchar. Hiszpanka została wybrana MVP żeńskiego finału Pucharu Króla. Piłkarka zdobyła także kobiecą Ligę Mistrzów, pokonując w finale Chelsea (4:0)

Robert Lewandowski i Lionel Messi na Gali Złotej PiłkiZłota Piłka dla Messiego! Lewandowski drugi. Oto ostateczna kolejność

Alexia Putellas nie była jedyną zawodniczką FC Barcelony, którą nominowano to tego prestiżowego trofeum. Na liście znalazły się również Jenni Hermoso, Lieke Martens, Irene Paredes i Sandra Panos. W przeszłości po Złotą Piłkę Kobiet, oprócz Ady Hegerberg, Megan Rapinoe, która odebrała trofeum w 2019 roku. W 2020 roku nie przyznawano Złotej Piłki ze względu na pandemię koronawirusa. 

Więcej o: